Kompromis w szpitalu (zdjęcia)

To był ważny dzień w życiu ostrowieckiego szpitala. Nareszcie podpisano porozumienie płacowe między częścią lekarzy, którzy wypowiedzieli klauzule op-out, a dyrekcją szpitala.  Porozumienie będzie obowiązywało do 30 czerwca, a więc do czasu kiedy w systemie lecznictwa pojawią się zapowiadane przez ministra zdrowia środki na podwyżki płac dla specjalistów. Jak się dowiedzieliśmy od zastępcy dyrektora szpitala ds. finansowych Piotra Chuchmały, miesięczny koszt podwyżek będzie kosztował ostrowiecką lecznicę od 50 do 70 tysięcy złotych.

Zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa Dariusz Kopania podkreśla, że część porozumienia będzie obowiązywała od 1 lutego, a część od 1 marca. Dotyczy dodatków do wynagrodzenia i wyrównującego za stawkę godzinową dyżuru, ale nie reguluje podwyżek zasadniczych pensji.
Kardiolog Piotr Walasik, przewodniczący Oddziału Terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, podkreśla że po zawarciu porozumienia 24 lekarzy, którzy wypowiedzieli klauzulę op-out powróci do ponad 48-godzinnego tygodnia pracy.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *