Iwona Tomczyk Wolontariuszem Roku 2017 (zdjęcia)

Iwona Tomczyk uwielbia psy. Pomaga im znaleźć nowy kochający dom. Doceniona za swoją wieloletnią bezinteresowną pracę na rzecz bezbronnych zwierząt w miniony piątek została Wolontariuszem Roku 2017.
II Ostrowiecka Gala Wolontariatu to wspólna inicjatywa stowarzyszeń ?Przestrzeń Inicjatyw Społeczno -Kulturalnych PISK? oraz ?Inicjatywa Społeczna  Ostrowiec ISO 2015?.
-Gala ma na celu wyróżnienie i docenienie osób, które robią coś na rzecz lokalnego środowiska i otoczenia nie oczekując nic w zamian – mówi prezes ISO 2015, A. Lewandowska.
-Ciężko te osoby wyłonić, dlatego to organizacje i grupy nieformalne zgłaszały uczestników, sami wolontariusze nie chcą sami chwalić się tym co robią ? mówi sekretarz PISK, Paulina Wąsik.
Jak przyznają A. Lewandowska i P. Wąsik przybywa osób, które chcą pomagać bezinteresownie. Świadczy choćby o tym to, że w ubiegłym roku do Gali Wolontariatu zostało zgłoszonych 9 kandydatów, w tym 11 i żadna z tych osób nie powtarza się.

W tym roku do gali wolontariatu zostali zgłoszeni: Aleksandra Büttner, Magdalena Darnowska, Klaudia Gromek, Dominik Kapusta, Joanna Kochan, Anna Oziomek, Mirosława Pastuszka, Iwona Tomczyk, Justyna Walczak, Agnieszka Witkowska, Ewa Zakowana.
Kapituła w składzie osób mocno zaangażowanych w wolontariat: Bożenna Majewska Wolontariusz Roku 2016, Marta Dobrowolska-Wesołowska, Marcin Marzec, Kamil Stelmasik, Anna Wójcik, miała nie łatwy wybór. Każda ze zgłoszonych osób zasługiwała bowiem na miano Wolontariusza Roku 2017. Kapitała nie obradowała na żywo. Członkowie otrzymali kartę oceny i wypełniali ją w oparciu o kryteria zawarte w regulaminie. Ostatecznie o zwycięstwie Iwony Tomczyk zadecydowała niewielka różnica głosów. Drugie miejsce przypadło Joannie Kochan, trzecie Annie Ozimiek.
Iwona Tomczyk nie kryła zaskoczenia i zadowolenia z przyznanego wyróżnienia.
-Moja mama często mi powtarza, dziecko nie uratujesz całego świata, ale dla uratowanego takiego zwierzaka to jest właśnie cały świat- mówi I. Tomczyk. Pies czy kot nie powie co go boli, co czuje. Są one często brudne, brzydko pachną, bo zabieramy je ze strasznych warunków. Mamy wiele spraw w sądach o znęcanie się nad zwierzętami. To masa łez, trosk, nieprzespanych nocy, ale takie momenty, jak ta dzisiaj dodają nam skrzydeł.
Gratulacje oraz upominek w imieniu swoim i prezydenta miasta przekazała przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Ostrowiec Świętokrzyski Irena Renduda Dudek. Do życzeń dołączyli się także poseł Andrzej Kryj, który zapowiedział zabrać uczestników gali do Sejmu oraz przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Brożyna. Wokalnie galę uświetniła Aleksandra Cybula.
Organizatorzy podziękowali serdecznie za współorganizowanie II Gali Wolontariatu Miejskiego Centrum Kultury reprezentowanym przez Marka Cichosza,  posłowi Arturowi Gieradzie oraz członkom kapituły.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *