S.O.S. z ulicy Wałowej

Mieszkańcy os. Kamienna podczas zebrania sprawozdawczego rady osiedlowej mieli okazję dzielić się z przedstawicielami władz miasta i podległych gminie instytucji swoimi problemami.
Mieszkańcy ulicy Wałowej od dawna upominają się o przyzwoity remont drogi, prowadzącej do ich posesji. Ulica nie ma szczęścia. Podczas niedawno przeprowadzonych prac, asfalt poprowadzono za ul. Smolną, dalej nie uwzględniono już kilku posesji.
Po interwencji mieszkańców w ubiegłym roku wysypano drogę kruszywem. Były to duże kamienie, po których jedynie przejechał walec. Podjęte działania nie tylko nie poprawiły warunków na drodze, ale zupełnie uniemożliwiły z niej korzystanie. Ludzie omijają feralny destrukt i chodzą poboczem. Kamienie nie pozwalają korzystać z drogi matkom z małymi dziećmi w wózkach, nie mówiąc już o osobach niepełnosprawnych, które często używały tego przejścia, jako skrótu w kierunku ul. Żabiej, gdzie mieszczą się Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Kamienna
-Jedna z matek idąca z dzieckiem w wózku, po prostu stanęła i płakała. Nie mogła przejść tą drogą -mówił jeden z mieszkańców. -Wysypane kruszywo nie poprawiło warunków na naszej ulicy. Podczas deszczu czy teraz przy roztopach błoto w wybitych koleinach nie pozwala nam przejść. Po raz kolejny zwracamy się o utwardzenie tej drogi, tak aby można było z niej korzystać. My nie oczekujemy cudów, płacimy podatki i chcemy jak normalni ludzie mieć drogę, którą bezpiecznie i bez problemów  moglibyśmy dojść do swoich domów.
Na zebraniu wiceprezydent Marzena Dębniak zapewniła o znajomości sprawy i skutecznym rozwiązaniu problemu. Prace mają ruszyć już wiosną. Zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Komunalnej, Artur Majcher zapewnił także o przeanalizowaniu sytuacji na ul. Wałowej i podjęciu odpowiednich działań. Niewątpliwie dużym problemem ulicy jest brak kanalizacji deszczowej, co powoduje, że woda gromadząca się na drodze nie ma odpływu. Jednak jest nadzieja, że tym razem nawierzchnia zostanie właściwie utwardzona, a mieszkańcy będą mogli z niej korzystać.
Wśród zgłaszanych problemów było także poprawienie bezpieczeństwa wejścia na kładkę na rzece Kamiennej od strony schodów. Podczas zebrania nie zabrakło też miłych akcentów w postaci podziękowań kierowanych do prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego oraz zarządu spółek miejskich, które na ręce wiceprezydent złożył mieszkaniec Szymon Lada. Podziękowania odebrali także: prezes OTBS, Piotr Dasios i dyrektor ZUM, Łukasz Dybiec.
-Jestem jednym z najstarszych mieszańców tego osiedla, więc czuję się z nim związany i jest to moja mała ojczyzna. Obserwuję to, co dzieje się wokół i dostrzegam, jak miasto się zmienia. I są to dobre zmiany. Za to bardzo dziękuję panu prezydentowi i pani wiceprezydent oraz dyrektorom spółek, na których pomoc my, mieszkańcy zawsze możemy liczyć ? mówił mieszkaniec Szymon Lada.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *