Złe wieści dla spółdzielców z ?Hutnika?

Nie miał dobrych informacji dla spółdzielców Spółdzielni Mieszkaniowej ?Hutnik? w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas zebrania osiedlowego Samorządowej Rady Osiedla ?Złota Jesień?, pełniący obowiązki prezesa Marek Zborowski.
W lakonicznej informacji poinformował o gigantycznym zadłużeniu spółdzielni i o zaawansowaniu programu naprawczego.
-Niepokoi mnie to, co dzieje się wokół ?Hutnika? – mówił jeden z mieszkańców ?Złotej Jesieni?. Albo idziemy w lewo, albo w prawo. Nie słyszymy żadnych konkretów, które mogłyby zadowolić członków spółdzielni.
Pełniący obowiązki prezesa ?Hutnika? nie miał jednak zbyt dobrych wieści, bowiem według ostatnich danych dług wraz z odsetkami sięga już 18 mln zł.
-Mamy restrukturyzację sanacyjną,  którą prowadzi zarządca powołany przez sąd gospodarczy w Kielcach. Jego zadaniem jest ocena stanu majątkowego spółdzielni oraz zobowiązań, jakie posiadamy wobec wierzycieli. Prace owe zostały sfinalizowane,
odpowiednie materiały trafiły już do sądu i najprawdopodobniej w drugim kwartale tego roku nastąpi ocena możliwości spłaty zobowiązań wobec m.in. spółek miejskich, wykonawców remontów, czy syndyka huty. Odbędą się wówczas spotkania sądu z wierzycielami ?Hutnika?, podczas których nastąpi głosowanie za przyjęciem układu. Jeśli to nastąpi, będzie on realizowany przez najbliższe osiem lat, rozwiązaniem ostatecznym jest ogłoszenie upadłości spółdzielni.
Na więcej szczegółów, dotyczących sytuacji spółdzielni, mieszkańcy ?Hutnika? mogą liczyć w czerwcu, na kiedy zaplanowano jej Walne Zgromadzenie Członków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *