Stażysta w firmie? Trwa kolejny nabór wniosków

Na początku przyszłego tygodnia ostrowiecki urząd pracy wznawia przyjmowanie wniosków stażowych.
Tymczasem na kandydatów nadal czeka blisko trzydzieści ofert z pierwszego tegorocznego rozdania.
Już od 26 marca br. lokalni pracodawcy będą mogli składać w urzędzie pracy wnioski stażowe. Tym razem nie ma żadnych ograniczeń zarówno wiekowych, jak i związanych z wykształceniem.
-Chcemy z pożytkiem dla środowiska zagospodarować środki z kilku programów społecznych ? podkreśla Joanna Suska, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej. -Nie będą to tak duże środki jak na początku roku, kiedy to przydzieliliśmy aż 350 miejsc stażowych, ale na pewno będzie to znaczące wsparcie zarówno lokalnej gospodarki, jak i osób poszukujących zatrudnienia. Generalnie największe zainteresowanie stażami występuje na początku roku, kiedy to pracodawcy zaczynają realizować swoje zamierzenia związane z działalnością i rozwojem firm. Wszystkie wnioski, w których pracodawcy zobowiązali się do zatrudnienia kandydatów po zakończonym stażu, zostały pozytywnie rozpatrzone.
Na stronie internetowej ostrowieckiego urzędu nadal widnieją oferty stażowe dla mechaników samochodowych, magazynierów, kucharza, pielęgniarki (w rejestrze bezrobotnych są dwie osoby), fizjoterapeuty, operatorów obrabiarek, elektryka, mechanika maszyn, pracowników budowlanych i oczywiście szwaczek.
Z każdym rokiem rozszerza się lista zawodów deficytowych. Coraz trudniej znaleźć na ostrowieckim rynku wśród osób młodych kandydatów do pracy na takich stanowiskach, jak kierowca samochodu ciężarowego, operator maszyn budowlanych i drogowych, mechanik samochodowy, budowlaniec, szwaczka, mechanik i operator maszyn, spawacz, stolarz, pracownik gastronomi, magazynier itp.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *