Uszkodzona sygnalizacja, kierowcy wjeżdżali na czerwonym

Od kilku dni sygnalizacja świetlna na nowym skrzyżowaniu ulic Iłżeckiej i Kraszewskiego nie działa prawidłowo.
-Światła nie zmieniają się przez dłuższy czas – wskazują kierowcy. Na czerwonym stoimy po kilka minut. Niektórzy kierowcy po dłuższym oczekiwaniu wjeżdżają na czerwonym świetle. Rano, gdy śpieszymy się do pracy, kilka dodatkowym minut stanowi problem.
Spostrzeżenia kierowców przekazaliśmy do Wydziału Infrastruktury Komunalnej w Urzędzie Miasta.
-Po kolizji i mechanicznym uszkodzeniu jednego z masztów sygnalizacyjnych, cała sygnalizacja pracowała niewłaściwie- mówi zastępca naczelnika wydziału Artur Majcher. Po przeanalizowaniu danych ze sterownika okazuje się, iż prawdopodobnie w skutek kolizji zostały uszkodzone elementy automatycznie wykrywające pojazdy na wlocie od ?Karczmy Miłkowskiej?, przez co system sygnalizacji nie działał prawidłowo.

Sygnalizacja została przełączona w tryb awaryjny ?pulsujące światło pomarańczowe?, i w takim pozostanie do czasu usunięcia usterki.
-Sam fakt budowy sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego, Iłżeckiej i Rzeczki jest podyktowany warunkami wydanymi przez zarządcę drogi powiatowej ul. Iłżeckiej czyli Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim – wyjaśnia A. Majcher.
Skrzyżowanie zostało zrobione z myślą o przyszłościowym otwarciu całego ciągu ulic zbiorczych w północnej części miasta, aż do ul. Bałtowskiej na wysokości ul. Samsonowicza. Sygnalizacja została wybudowana zgodnie z tymi warunkami i posiada tylko ?czujniki?, czyli wideo detekcję i pojazdy są wykrywane automatycznie przy pomocy wideokamer. Warunki nie przewidywały wbudowania w nawierzchnie jezdni, rzeczywistych pętli indukcyjnych, które ułatwiają wykrywanie pojazdów. Całość dokumentacji sygnalizacji świetlnej została ściśle opracowana na podstawie tych warunków technicznych i po opracowaniu, uzgodniona przez komisję bezpieczeństwa ruchu.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Uszkodzona sygnalizacja, kierowcy wjeżdżali na czerwonym

  • 22 marca 2018 at 13:45
    Permalink

    nie włączajcie ich już!!!! błagam!!!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *