Ogołocili drzewa bez zgody

Na osiedlu Ogrody w sąsiedztwie bloku numer 38 spółdzielnia Hutnik ogołociła dwie wierzby.
Z drzew pozostały kikuty oraz pryzma gałęzi obok, którą do dzisiaj nie ma kto posprzątać. Mieszkańcy sprawę zgłosili do Urzędu Miasta.
Jak wyjaśnia inspektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej, Jakub Cieszkowski, na przycięcie drzew nie jest wymaganie zezwolenie, jednakże prace należy wykonywać zgodnie z ustawą o ochronie przyrody.
-Prace ziemne oraz inne prace wykonywane ręcznie, z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego lub urządzeń technicznych, wykonywane w obrębie korzeni, pnia lub korony drzewa lub w obrębie korzeni lub pędów krzewu, przeprowadza się w sposobów najmniej szkodzący drzewom lub krzewom – mówi J. Cieszkowski. Prace w obrębie korony drzewa nie mogą prowadzić do usunięcia gałęzi w wymiarze przekraczającym 30% korony, która rozwinęła się w całym okresie rozwoju drzewa, chyba że mają na celu usuwanie gałęzi obumarłych lub nadłamanych, utrzymywanie uformowanego kształtu korony drzewa lub wykonanie specjalistycznego zabiegu w celu przywrócenia statyki drzewa.
Na skutek interwencji Urzędu Miasta i Straży Miejskiej, Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Hutnik? odstąpiła od dalszych prac związanych z przycinaniem drzew na terenie będącym w zarządzie spółdzielni. W powyższej sprawie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Konsekwencją nieprawidłowego wykonania cięć pielęgnacyjnych, oraz usunięcia drzewa bez wymaganego zezwolenia jest kara pieniężna.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Ogołocili drzewa bez zgody

 • 23/03/2018 at 07:14
  Permalink

  Na Pulankach jest to samo. Tylko kikuty drzew strasza?

  Reply
  • 07/04/2018 at 16:08
   Permalink

   Zgadza sie, to nie pierwszy juz raz.

   Nawet krzewow nie zostawia w spokoju, gdy odrosna metr w gore.

   Co najgorsze tak samo traktuja akacje, swierki oraz inne cenniejsze drzewa, jak wierzby i topole, ktorych przyrost jest szybki i takie brutalne strzyzenie nie jest dla nich duzym problemem.

   Nie wiem co to za polityka, ale skoro nikomu to nie przeszkadza to tak bedzie dalej.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *