Julia Wypchło zwyciężczynią konkursu plastycznego „Korespondencja sztuk” (zdjęcia)

Rozstrzygnięty został międzypowiatowy konkurs plastyczny dla młodzieży „Korespondencja sztuk”.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła ostrowczanka, Julia Wypchło.
Zadanie nie było łatwe, gdyż uczestnicy konkursu mieli stworzyć plastyczną interpretację jednego z pięciu wierszy francuskich poetów: „Padlina” Charlesa Baudelaire’a, „Statek pijany” Arthura Rimbauda, „Most Mirabeau” Guillaume’a Apollinaire’a, „Jedna za wszystkie” Paula Eluarda, „Chcę życia w kształcie ości” Borisa Viana. Na konkurs promujący kulturę francuską wpłynęło 35 prac plastycznych, z których jury – Jolanta Chwałek, Artur Bartkiewicz i Wojtek Mazan – wybrało najlepsze.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julia Wypchło z LO Nr I im. S. Staszica za obraz do wiersza „Padlina” Charlesa Baudelaire’a. Drugie miejsce – Karolina Kaczmarczyk z PSP  im. W. Stefańskiego  w Bodzechowie za obraz także do wiersza „Padlina”. Trzecie – Karolina Jasińska z LO Nr I im. S. Staszica za obraz do wiersza “Most Mirabeau” Guillaume’a Apollinaire’a.
Ponadto jury konkursu przyznało trzy równorzędne wyróżnienia. W tym gronie znaleźli się: Emilia Heba z Gimnazjum w Ćmielowie za obraz do wiersza „Padlina” Charlesa Baudelaire’a, Adam Stencel z PSP 7 im. H. Sienkiewicza w Ostrowcu Św. za obraz do wiersza „Statek pijany” Arthura Rimbauda oraz Patrycja Wójcik za obraz do wiersza „Padlina” Charlesa Baudelaire’a. Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na stronie www.bwa.ostrowiec.pl
22 marca w sali Kina Etiuda Jolanta Chwałek i Elżbieta Pomiankiewicz wręczyły laureatom nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu Biuro Wystaw Artystycznych i Miejską Bibliotekę. Wszystkie prace zaprezentowane zostały w holu kina. Konkurs plastyczny „Korespondencja sztuk” odbywał się w ramach Dni Kultury Francuskiej „BLE BLĄ RÓŻ II”.

1 miejsce – Julia Wypchło
2 miejsce Karolina Kaczmarczyk
2 miejsce – Karolina Kaczmarczyk
3 miejsce Karolina Jasińska
3 miejsce – Karolina Jasińska
Wyróżnienie – Adam Stencel
Wyróżnienie Emilia Heba
Wyróżnienie – Emilia Heba
Wyróżnienie Patrycja Wójcik
Wyróżnienie – Patrycja Wójcik
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *