Wiosna bez pneumokoków. Darmowe szczepienia dla dzieci z roczników 2013-2016

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 roku można bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom.
Państwowy Powiatowy Inspektor w Ostrowcu Świętokrzyskim przypomina, że to szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae!
Kto może zostać zaszczepiony? Dzieci do ukończenia 5 roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016). Warunkiem jest zakwalifikowanie dziecka do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.
Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne! Jeśli jesteś zainteresowany zaszczepieniem dziecka ? zgłoś się w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej! Szczepienia obejmują dzieci, które ? po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną ? zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia 2018 r. Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy. Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ.
Jeśli chcesz zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom, skontaktuj się ze swoją przychodnią (tam, gdzie złożyłeś deklarację wyboru lekarza POZ) w sprawie terminu szczepienia.
Informacji o szczepieniach udziela również powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *