Kolorowo, smacznie i wesoło w Ekonomiku

Popularny ?Ekonomik? otworzył swoje drzwi dla przyszłych uczniów.
Było niezwykle barwnie, smacznie i kolorowo.
Przy tej okazji szkoła zorganizowała targi zawodów, na które zaproszeni zostali również pracodawcy. Licznie przybyli uczniowie gimnazjów z kilku powiatów mogli porozmawiać o specyfice danego zawodu, a niezdecydowani podjąć decyzję w wyborze kierunku. Pobyt w murach szkoły umiliły nie tylko wrażeniami artystyczne, ale także kulinarne pyszności.

ekonom2
W programie dni otwartych znalazły się: działalność małej firmy transportowo-spedycyjnej, która zajmuje się przewożeniem nietypowych ładunków, pokaz barmański oraz niespodzianka kawowa dla gościa. Na gimnazjalistów czekał m.in. relaks w SPA, a także degustacje potraw przygotowanych według Magicznych Receptur z bloga Koper-nikigotują; porady dietetyczne czy testy zdrowego odżywiania. Oko przyciągał stół wiosenno- wielkanocny. Tajniki dobrego inwestowania i zarabiania można było poznać w szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, oraz pouczyć się obsługi kasy fiskalnej, i zapoznać z programem finansowo- księgowym InsERT GT. Na tych, którzy myślą nad kierunkiem hotelarskim, czekał pokaz mody hotelowej.
Dni otwarte w ?Ekonomiku? były także doskonałym czasem na informacje o zagranicznych stażach zawodowych z funduszy europejskich w ramach programu Erasmus+. Chętni mogli wziąć udział w ćwiczeniach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy m.in w przypadku omdlenia, utraty przytomności, poparzenia, padaczki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *