Zespół Cameleon: …?Rozkręcamy się!?

Na scenie są od ponad roku. Zadebiutowały koncertem noworocznym w ostrowieckim Społecznym Domu Kultury ?Malwa?, gdzie wystąpiły dla ostrowieckiej publiczności.
?Cameleon? to zespół, który tworzą urocze dziewczyny z gminy Waśniów: Oliwia Domańska – gitara basowa, Aleksandra Gołdyn – wokal i klawisze, Magdalena Nieckarz – wokal i perkusja, Angelika Orłowska – wokal i pianino, Weronika Wzorek – wokal i gitara elektryczna oraz gościnnie Oliwia Piątek – klawisze. Urzekają nie tylko urodą, ale też zdolnościami i charakterem.
Wykorzystana szansa
Dziewczęta spotykają się raz w tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie i przez dwie godziny szlifują repertuar. Każda z nich chciała realizować swoje pasje muzyczne i nauczyć się grać na jakimś instrumencie. Szansę taką otrzymały w bezpłatnych zajęciach, które prowadzi miejscowy GOKiS od kilku lat. Jak przyznaje Marzena Karcz, dyrektor ośrodka, zajęcia wszystkich sekcji skierowane są do dzieci i młodzieży, które chcą rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.
Z tej szansy skorzystały młode mieszkanki gminy i każda z nich trafiła na indywidualne zajęcia gry na wybranym przez siebie instrumencie, które prowadzi instruktor muzyczny Mirosław Siwiec. On też zainicjował powstanie grupy, co nie było łatwym zadaniem.
-Najtrudniejsza jest synchronizacja na scenie. Dziewczęta mają zajęcia indywidualne. Potem na próbach zespołu trzeba synchronizować brzmienie instrumentów i wokal, co nie jest łatwe. Jednak wciąż pracujemy i wkładamy w to dużo serca. Na scenie zespół jest autentyczny, gramy na żywo, bez playbacków – mówi M. Siwiec.

cameloeon 2
Grają ? z pazurem?
Nazwę zespołu ?Cameleon? zasugerował instruktor. Dziewczęta przyklasnęły, gdyż mówią, że są zmienne, jak to kobiety. O czym często przekonuje się instruktor podczas prób zespołu. Dziewczęta obdarowały go certyfikatem – ?najlepszego nauczyciela na świecie?, gdyż jak mówią – cenią M. Siwca nie tylko za profesjonalizm i cierpliwość, ale też nieustanne mobilizowanie i podnoszenie na duchu w trudnych momentach, kiedy piętrzą się przeciwności i pojawia zniechęcenie. Udało mi się podpatrzeć i podsłuchać zespół w czasie próby. Dziewczyny grały ?Do Elizy? Beethowena, wydobywając z instrumentów niezwykłe dźwięki. ?Cameleon? gra muzykę rozrywkową, z elementami rock and rolla, jazzu. Znanym i lubianym utworom instruktor M. Siwiec nadaje nowe aranżacje, tworząc covery, wykorzystujące potencjał muzyczny zespołu. Sięga do szlagierów lat 70 -tych czy też 80 – tych, ale też popularnych utworów współczesnej muzyki oraz do klasyki, w tym również Chopina.
Podczas występów można usłyszeć w nowych kompozycjach utwory zespołów Smokie, Slade czy Bananarama, a także naszych polskich wykonawców. Występują podczas okolicznościowych imprez nie tylko w gminie. Na scenie dają z siebie wszystko, co docenia widownia, nagradzając grupę oklaskami po występach.
Marzą o sukcesach i teledysku
Są już rozpoznawalne i grają ? z pazurem?. Doskonale prezentują się w kraciastych koszulach i jeansach, co podkreśla klimat ich muzyki. Elektryzują ze sceny, a to podoba się słuchaczom. Mają już swoich fanów i marzą o sukcesach, choć wiedzą, że wymaga to dużo pracy. Każda z nich ma wiele zajęć, więc poświecenie czasu na realizowanie pasji wymaga dobrej organizacji.
Szefową grupy jest Oliwia Domańska, na co dzień uczennica ostrowieckiego III LO im. W. Broniewskiego, w zespole gra na gitarze basowej. Jak mówi, sprawia jej to ogromną przyjemność i jest odskocznią od rzeczywistości. Dziewczęta marzą o zaistnieniu w czołówce polskiej estrady. Jednak wcześniej planują profesjonalne nagranie w studio i teledysk, który będzie identyfikował grupę. Liczą tu na wsparcie wójta gminy oraz radnych. Obecnie zespół szlifuje repertuar. Jak mówią, ?rozkręcają się? i z pewnością jeszcze o nich usłyszymy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *