Przygotowania do budowy kolejnego etapu ulicy Rzeczki

Jeszcze przed świętami odbyło się otwarcie ofert w przetargu na budowę drugiego etapu ulicy Rzeczki, stanowiącej element ciągu ulic zbiorczych w północnej części miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
Swoje oferty złożyło trzech wykonawców. W ramach tego zadania przewidziano zakres robót polegający na rozbudowie ul. Rzeczki, od ?ogródków działkowych? do ul. Siennieńskiej wraz z rozbudową skrzyżowania i budową sygnalizacji świetlnej. Łączna długość rozbudowy to blisko 950 m. Planowane prace obejmą budowę chodników, ścieżki rowerowej, czterech zatok autobusowych, kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, przebudowę sieci wodociągowej, sieci energetycznych, urządzeń teletechnicznych oraz sieci gazowej.
-Mam nadzieję, że zaraz po rozstrzygnięciu przetargu pogoda pozwoli wykonawcy na szybkie rozpoczęcie prac tak, by zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni mogli wreszcie korzystać z godnych warunków drogowych. Ta część miasta oblegana jest przez pieszych, rowerzystów, a także osoby uprawiające biegi, gdyż sąsiedztwo lasów jest ulubionym terenem dla osób aktywnie uprawiających sport. Ci wszyscy odetchnęli częściowo z ulgą, kiedy zakończył się remont I etapu ? uważa prezydent, Jarosław Górczyński.
Ulica Rzeczki jest fragmentem tzw. północnej obwodnicy miasta, która nadal jest w planach i w realizacji. Jak podkreślił prezydent, ta koncepcja nadal obowiązuje, a gmina wykupiła już grunty na odcinku od ulicy Siennieńskiej do skrzyżowania ul. Bałtowskiej i Samsonowicza. Jednak to działania zaplanowane na kolejne lata. ?Budowa II etapu ciągu ulic zbiorczych w północnej części miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – od ul. Iłżeckiej poprzez ul. Rzeczki do ul. J. Samsonowicza? jest realizowana w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą: ?Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 ?2019?.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Przygotowania do budowy kolejnego etapu ulicy Rzeczki

  • 16/04/2018 at 13:21
    Permalink

    Jestem bardzo ciekawy jak projektanci i budowlańcy przebudują Rzeczki od Sienieńskiej w kierunku na Kolonię Robotniczą. W tej chwili jest to praktycznie dziurawa wąska ścieżka między domami i traktowanie jej jako przyszłej obwodnicy to chyba za dużo powiedziane no chyba ,że nie obędzie się bez pewnych wyburzeń .

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *