„Szkoła Sztuki” kusi

?Szkoła Sztuki? to projekt edukacyjny, w ramach którego młodzież i osoby dorosłe otrzymują solidny kurs artystyczny a dzieci biorą udział w inspirujących zajęciach pobudzających kreatywność. Udział we wszystkich zajęcia jest bezpłatny i właśnie ruszyły zapisy!
Zajęcia prowadzone będą przez ponad cztery miesiące z przerwą wakacyjną, czyli od 16 kwietnia do 30 czerwca i od 1 września do 31 października. Nowością jest to, że z oferty ?Szkoły Sztuki? mogą teraz skorzystać także dorośli.
Kurs artystyczny dla młodzieży i dorosłych obejmuje naukę klasycznego rysunku, czyli ćwiczenia rysunkowe i malarskie martwej natury, modela, podstawy portretowania, zadania z kompozycji oraz detal architektoniczny. Dodatkowo uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w kursie historii sztuki, który obejmuje sztukę na przestrzeni dziejów ? od prehistorii po współczesność. Zakres prezentowanego materiału zgodny jest z kanonem, który obowiązuje na egzaminach maturalnych z historii sztuki oraz na egzaminach na studia.
Zajęcia pobudzające kreatywność dla dzieci składać się będą z ćwiczeń sięgających do różnych aspektów twórczości (ćwiczenia plastyczne, elementy projektowania, dekorowania) oraz zabaw służących usprawnianiu twórczego myślenia.
Uczestnictwo w ?Szkole Sztuki? jest całkowicie bezpłatne, jednak obowiązują zapisy, które przyjmujemy pod numerami telefonów: kurs dla młodzieży i dorosłych ? 501 839 067 i zajęcia dla dzieci ? 535 988 069. Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona! O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłaszający się deklaruje uczestnictwo w całym czteromiesięcznym cyklu zajęć.
Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku w pracowni Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, która mieści się przy ul. Sienkiewicza 70/28 (Centrum Aktywności Obywatelskiej). Nad prawidłową realizacją programu ?Szkoły Sztuki? czuwa czworo doświadczonych animatorów: Katarzyna Kozińska, Maciek Biedka, Marcin Jedlikowski i Wojtek Mazan.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *