Wybiegali dla Olesia ponad 6200 złotych (zdjęcia)

W minioną niedzielę w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin dzięki zaangażowaniu Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy ?OstroBiec? odbył się Bieg Charytatywny dla Olesia. Bieg połączył pokolenia. Na starcie stanęli bowiem zarówno maluchy w wózkach, jak i na rękach rodziców, a także dzieci, młodzież i dorośli. Do akcji przyłączyli się także podopieczni DPS przy Słonecznej.

Na początku marca, w sali Kina Etiuda, odbył się koncert charytatywny połączony z licytacją, podczas których ostrowczanie chętnie włączyli się w pomoc 5-letniemu Olesiowi ze Lwowa. Chłopiec urodził się z rzadką chorobą mózgu moyamoya. Pomóc może mu operacja w jednej ze szwajcarskich klinik. Jej koszt to prawie pół miliona złotych. Do pomocy w zbieraniu tej kwoty włączyli się także ostrowieccy biegacze zrzeszeni w stowarzyszeniu OstroBiec. Mimo krótkiego stażu (stowarzyszenie zostało założone ponad cztery miesiące temu, a oficjalnie działa od trzech miesięcy) mają już pewne doświadczenie zarówno w organizacji imprez biegowych, jak i pomaganiu potrzebującym.
-Bieg dla Olesia jest drugą imprezą przygotowywaną przez ?OstroBiec?, tym razem zupełnie samodzielnie -mówi prezes ?OstroBiec?, Anna Bober. Zadebiutowaliśmy w styczniu I Biegiem ?Policz się z cukrzycą?, który współtworzyliśmy z ostrowieckim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ogromnie cieszę się, że dzisiaj mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego licznie odwiedzili Gutwin i chętnie otworzyli serca dla Olesia. Łącznie w biegu udział wzięło blisko 250 osób.
Bieg dla Olesia rozpoczął się o godz. 11.30 Biegiem Wspólnym na dystansie 1 kilometra. W biegu tym wzięli udział wszyscy, bez względu na wiek. Opłata startowa za udział wynosiła 5 zł, ale uczestnicy do puszki chętnie wrzucali większe kwoty. Bieg Główny, na dystansie 5 km, rozpoczął się punktualnie o godz. 12. Tu wyznaczono limit miejsc -100 osób oraz limit wieku -minimum 16 lat. Trudno było jednak zamknąć lista, bo chętnych na bieg było więcej. Opłata startowa w biegu głównym wynosiła 30 zł. Tu także uczestnicy nie szczędzili pieniędzy. Do puszki trafiały wyższe kwoty. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięzcy Biegu Głównego puchary. Warto dodać, że przed biegiem głównym kilka numerów startowych zostało wylicytowane. Pierwszy numer osiągnął kwotę 400 złotych. Łącznie, dzięki wszystkim którzy zechcieli wesprzeć akcję na rzecz małego Olesia, udało się zebrać 6206 złotych.
W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów w kategorii kobiet I miejsce zajęła Marta Gołębiowska z Miłkowa, II- Renata Parszowska z Ostrowca Świętokrzyskiego, III- Zuzanna Pastuszka z Kolonii Sierdziece, w kategorii mężczyzn I miejsce zajął Michał Karasiński z Ostrowca Świętokrzyskiego, II- Sylwester Lepiarz z Wronowa, III- Kamil Walczyk z Makowa.
Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski, Adam Podsiadło, a Bieg Charytatywny dla Olesia wsparli ponadto: Centrum Sport, Aviva, Drukarnia Miasto Kolorów, Sport Medical Rehabilitacja, City Taxi oraz Piekarnia i Cukiernia Skalski. Patronat medialny nad Biegiem dla Olesia objęła ?Gazeta Ostrowiecka?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *