W ?Chreptowiczu? już przed maturą mają indeksy Akademii Górniczo – Hutniczej

Dwaj tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza,   Krzysztof Pożoga i Kacper Skwarliński, mogą już cieszyć się  indeksami jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, czyli Akademii Górniczo ? Hutniczej. Uczniowie bowiem w  XI  Ogólnopolskiej Olimpiadzie ?O Diamentowy Indeks AGH? zdobyli zaszczytny  tytuł laureata, gwarantujący im przyjęcie na dowolnie wybrany przez siebie kierunek studiów z pominięciem jakichkolwiek rekrutacyjnych procedur.  Organizator olimpiady, zabiegając o najzdolniejszych w kraju studentów, serdecznie zaprasza laureatów na wybrany przez nich kierunek studiów spośród wszystkich kierunków prowadzonych przez Wydziały AGH. Kacper i Krzysztof z ostrowieckiego ?Chreptowicza? niewątpliwie znajdują się w gronie najzdolniejszych matematyków w Polsce  ?  osiągnęli sukces,  o który rywalizowało 1188 uczestników  tegorocznej edycji olimpiady. Uczniowie pani Anny Kiljańskiej i pani Doroty Drzazgi, nauczycielek matematyki w LO Nr II, czują ogromną satysfakcję  i wielką radość z odniesionego sukcesu. Ostatecznie jednak jeszcze nie zdecydowali, z którą uczelnią zwiążą swoją przyszłość. Pewne jest jednak to, że ta przyszłość przed tak zdolnymi matematykami stoi otworem.

20180411_104352-1

Warto  nadmienić, że w  tegorocznej edycji Olimpiady  ?O Diamentowy Indeks AGH?, po wyjątkowo trudnych eliminacjach, do etapu rejonowego zakwalifikowało się 11 uczniów ?Chreptowicza?, a z  tej grupy do finału w Krakowie dotarły 3 osoby: Krzysztof Pożoga, Kacper Skwarliński i Kacper Maj, który też zdobył zaszczytny tytuł finalisty olimpiady. W centralnym  etapie olimpiady ci uczniowie byli jedynymi reprezentantami  powiatu ostrowieckiego.
Liceum Ogólnokształcące   Nr II  im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu już od lat słynie z bliskich kontaktów z jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju ?Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Kierunki takie jak informatyka, elektronika czy matematyka stosowana cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży. Stąd też i wśród ?Chreptusów?coroczne duże zainteresowanie Olimpiadą ?O Diamentowy Indeks AGH?  i coroczne poszerzanie szkolnego  grona finalistów i laureatów tej prestiżowej olimpiady.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *