Klaudia Staszczak mistrzynią wiedzy hotelarskiej

Etap Centralny X Ogólnopolskiej Wiedzy Hotelarskiej odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.
Klaudia obsługaTematem przewodnim w roku szkolnym 2017/2018 były ?nietypowe obiekty hotelarskie?.
Pierwszy Etap Eliminacji Centralnych polegał na pisemnym rozwiązaniu 60 zadań testowych zamkniętych, sprawdzających wiadomości i umiejętności w zakresie planowania    i realizacji usług w recepcji, obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie oraz z tematyki wiodącej. Zestawy zadań opracowali pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów z całej Polski, wyłonionych podczas Eliminacji Okręgowych z 314 uczestników.

Do drugiego  Etapu Eliminacji Centralnych zakwalifikowano tylko 15 uczniów. Wśród nich była Klaudia Staszczak ? uczennica klasy 4 b Zespołu Szkół Nr 1 z Ostrowca Świętokrzyskiego. Etap ten składał się z dwóch części: zadania praktycznego z obsługi gościa hotelowego w recepcji w wybranym języku obcym (scenka rodzajowa) oraz zadania praktycznego z obsługi konsumenta w restauracji. Umiejętności uczestników oceniali członkowie Komisji Centralnej OWH – pracownicy naukowi i eksperci z zakresu hotelarstwa i gastronomii. Klaudia bardzo dobrze poradziła sobie również z tymi zadaniami i jako pierwsza reprezentantka województwa świętokrzyskiego zdobyła zaszczytny tytuł laureata X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

Klaudia

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *