Kochają zwierzęta

Blisko 100 osób wzięło udział w sobotniej tanecznej zabawie, dzięki której na rzecz bezdomnych psów z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ?Animals? trafiły potrzebne pieniądze.
Organizacją balu charytatywnego zajął się Hotel Accademia, z którego inicjatywy odbyło się całe przedsięwzięcie.
-Ludzie coraz bardziej są uczuleni na krzywdę zwierząt-mówi prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół ?Animals?, Barbara Pastuszka. Mamy dużo zgłoszeń. Mieszkańcy zwracają uwagę wtedy, kiedy jakieś zwierzę błąka się po osiedlu, jak jest głodne. Cały czas jednak potrzebujemy domów dla tych zwierząt. Nawet takich tymczasowych, w którym pies czy kot może przez jakiś czas przebywać, póki go nie damy do adopcji. Potrzebne są także środki na hoteliki, na karmę, sterylizację i na profilaktykę u weterynarza. Dla nas każdy grosz się liczy, nawet zwykła plastikowa miseczka. Już od najmłodszych lat uwrażliwiamy dzieci na krzywdę zwierząt. Mamy dużo lekcji pokazowych w szkołach i przedszkolach, gdzie chętnie jesteśmy zapraszani. Ten wzrost świadomości już u najmłodszych bardzo nas cieszy.

ani2
Podczas spotkania zostały przeprowadzone liczne licytacje przedmiotów przekazanych przez osoby prywatne bądź firmy, które chętnie włączyły się w pomoc na rzecz bezdomnych zwierząt. Wśród firm, które zawsze wspierają ?Animals?, jest sklep Egzotika, DPS na os. Słonecznym, ABC Zwierzaka.
-Lubię zwierzęta, wśród moich znajomych jest wiele osób, które także lubią zwierzęta i stąd zrodził się pomysł połączenia przyjemnej zabawy z wsparciem bezdomnych psów i kotów -mówi dyrektor Hotelu Accademia, Bożena Kieloch. Myślę, że będzie to impreza cykliczna. Co roku w kwietniu, kiedy jest Dzień Zwierząt Bezdomnych, będziemy chcieli taką zabawę organizować.
Do puszki ?Animals? z każdego biletu trafiło 10 zł. Oprócz tego, te osoby, które nie mogły być na imprezie, przyłączyły się rzeczowo. Organizatorzy imprezy zebrali sporą ilość karmy, smycze, miski.
W części artystycznej uczestnicy zabawy zobaczyli pokaz mody od sponsorów. Modelki zaprezentowały ubrania marki Levis ze sklepu Anny Osowskiej, sklepu Centrum Sport Kamila Kutryby, sklepu Greenpoint. O choreografię pokazu zadbała Krystyna Górnisiewicz.

ani3

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *