Spędzaj aktywnie wolny czas! Bogata oferta MOSiR na Majówkę!

Majówka tuż, tuż? Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ofertę dla osób, które chcą wolny czas od nauki i pracy spędzić aktywnie i w ruchu. Pływalnia Rawszczyzna przyciągnie do siebie atrakcyjnymi promocjami, natomiast w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin zaplanowano wiele ciekawych aktywności na świeżym powietrzu.
Taniej na Rawszczyźnie
Majowka_na_Rawszczyznie_reklamaW czasie majówki (1-3 maja) Pływalnia Rawszczyzna czynna będzie codziennie w godzinach 6-22. MOSiR wprowadza w tych dniach, w godzinach 8-16, promocyjną cenę biletu ulgowego, który będzie kosztować tylko 4 zł/h. Promocyjna wejściówka będzie skierowana do dzieci (od 3 roku życia), młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich (po okazaniu legitymacji).
MOSiR zaprasza do skorzystania z usług ostrowieckiego basenu posiadaczy karty ?Ostrowiecka Rodzina 3+?, którzy automatycznie zapłacą za wybrane bilety i usługi 20% taniej. Wszyscy klienci mogą też wykupić bilety rodzinne w cenie już od 23 zł (jeden opiekun + dwoje dzieci), normalne (od 8 zł/h), seniorskie dla osób w wieku 65+ (od 6 zł/h) lub dwugodzinne (od 14 zł/h). Przypomnijmy, że dzieci do lat 3 nie płacą za pobyt na basenie. Ceny biletów i ich dostępność uzależnione są od pory skorzystania z Pływalni Rawszczyzna. Więcej informacji o cenniku na stronie www.mosir.ostrowiec.pl lub telefonicznie 41 2674107.
Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji w okresie majówki będzie miał nieco zmienione godziny pracy. 1 maja czynny będzie w godzinach 14-22, 2 maja w godzinach 7-22, a 3 maja w godzinach 14-22. Klienci mogą skorzystać z szerokiej gamy zabiegów leczniczych i relaksacyjnych (np. masaże klasyczne, sportowe, gorącymi kamieniami, bańką chińską, czekoladą, miodem). Do dyspozycji klientów są również sauna i siłownia. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 41 2674110.
Majówka na Gutwinie
Podczas Majówki po raz pierwszy w tym roku będzie można skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego, która uruchomiona zostanie specjalnie od 1 do 3 maja. Kajaki i rowery wodne będą dostępne przez trzy dni w godzinach od 11 do 19.Majowka_z_MOSiRem_3
Na placu przy korcie tenisowym przez trzy dni w godzinach 15-19 dostępna będzie strefa zabawy i rekreacji, w której będzie można skorzystać z gier plenerowych, tj. bule, badminton, krokiet, serso, przejechać przez rowerowy tor przeszkód czy spróbować chodzenia na szczudłach.
Dla najmłodszych miłośników ?białego sportu? 1 i 3 maja w godzinach 15-19 zorganizowane zostaną warsztaty i konkursy tenisowe dla dzieci. 1 maja poprowadzi je Ostrowieckie Stowarzyszenie Winner, a 3 maja Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Tenisa Ziemnego Return.
W tym samych dniach (1 i 3 maja) i godzinach (15-19) na placu obok kortów tenisowych klub Hetman Ostrowiec Św. pokaże i przeprowadzi zajęcia z szachów plenerowych.
We wtorek (1 maja) i czwartek (3 maja) w godzinach 17-18 przed sceną muszli koncertowej na Gutwinie odbywać się będą otwarte zajęcia z jogi (pod warunkiem braku opadów deszczu). Uczestnicy zajęć z jogi powinni jednak mieć ze sobą swoje maty do ćwiczeń. Od godziny 18.30 będzie można wziąć udział w zajęciach dla amatorów biegania w ramach ogólnopolskiej akcji ?Biegam bo Lubię? lub w zajęciach Nordic Walking z instruktorem.
Dodatkowo 2 maja w godzinach 16-18 w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin zainaugurowany zostanie nowy cykl bezpłatnych zajęć w ramach programu ?Aktywny Senior 2018? zatytułowany ?Na Gutwinie zdrowo i bezpiecznie?.

Obiekty i usługi MOSiR podczas Majówki 2018

Piktogram UM plus MOSiR w dniach 1, 2, 3 maja 2018 Pływalnia Rawszczyzna czynna będzie w godzinach 6-22. Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna w dniach 1 i 3 maja czynny będzie tylko w godzinach 14-22.

Zajęcia jogi i pilatesu w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR nie będą organizowane w dniach 1, 2 i 3 maja, natomiast zajęcia aerobicu i aquarobicu na Pływalni Rawszczyzna w okresie majówki odbędą się zgodnie z harmonogramem.

Siłownia, sauna, tenis stołowy i bilard w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR w dniach 1 i 3 maja będą niedostępne, natomiast 2 maja będą dostępne zgodnie z harmonogramem.

Orliki (ul. Chopina i os. Ogrody) w dniach 1 i 3 maja będą otwarte w godzinach 13-20, natomiast 2 maja w godzinach 14-20.

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin w dniach 1-3 maja w godzinach 11-19 czynna będzie wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków oraz kort tenisowy.

Majowka_z_MOSiRem_1

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *