Nowy sprzęt medyczny w ostrowieckim szpitalu

Ostrowiecki szpital zakupił nowy sprzęt medyczny wart blisko 210 tys. zł.
Najwięcej, bo 130 tys. zł, kosztował ultrasonograf, który będzie wykorzystywany w dziale elektroradiologii. Jego zakup stał się koniecznością, gdyż wykorzystywany był jedyny sprawny aparat, co groziło jego szybkim zużyciem.
Do szpitalnej apteki trafiła, za 42 tys. zł, komora laminarna, która będzie służyła do przygotowywania leków w warunkach aseptycznych. Ten zakup pozwoli na przygotowywanie leków na bazie substancji recepturowych, co jest bardziej opłacalne, niż zakup leków gotowych.
Na salę operacyjną oddziału otolaryngologii zakupiono odciąg gazów medyczny wart 21 tys. zł. Wiąże się to z uruchomieniem przez oddział wysokospecjalistycznych zabiegów laryngologicznych w obrębie czaszki i głowy.  Ten sprzęt medyczny znacznie odciąży funkcjonowanie szpitalnego bloku operacyjnego.
Za 16,5 tys. zł zakupiono również nowy defibrylator na oddział o profilu nefrologicznym. Będzie z niego korzystał oddział wewnętrzny II oraz stacja dializ.
Do szpitalny oddział neonatologii trafiło także – od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – urządzenie do screeningowego badania słuchu o wartości blisko 13,8 tys. zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *