Będzie KFC i? nowe rondo

W sąsiedztwie Galerii Ostrowiec stanie restauracja sieci KFC typu ?drivethru?.
Obecnie trwa przygotowywanie gruntów pod inwestycje przez prywatnego inwestora, oraz wypracowanie sposobu skomunikowania tego miejsca. To informacje nieoficjalne, bo nikt nie chce ich potwierdzić.
Już od 2015 r. docierały do nas informacje, że są osoby zainteresowane uruchomieniem lokalu sieci w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mówiło się o gruntach Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki? na skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego i alei Jana Pawła II, a później o jednej z galerii handlowych, aż wreszcie zapadła decyzja, że lokal mógłby stanąć w sąsiedztwie Galerii Ostrowiec za stacją benzynową. Rozpoczął się wykup gruntów. Jednak nikt nie chciał potwierdzić doniesień na tym etapie.

AmRest Holdings SE do, którego należy KFC, jak mantrę powtarzało formułkę:
?z zasady nie udzielamy danych na temat procesu poszukiwania nowych lokalizacji. Jeśli pojawią się informacje, którymi będziemy mogli się podzielić, z pewnością je przekażemy.?
Tymczasem w jednych z materiałów przygotowywanych na sesję Rady Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawiła się  nazwa KFC w kontekście rozwiązania komunikacyjnego i udostępnienia gminnych gruntów pod pas drogowy przy ul. Adama Mickiewicza.

Bez tytułu
Ostatecznie przed tygodniem rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem terenów pod inwestycję. Wycinka, uzgodniona ze wszelkimi służbami zainteresowała naszych czytelników. Wówczas też gruchnęła wiadomość, że przygotowywane są już alternatywne scenariusze co do skomunikowania działki dla inwestora.
-Rzeczywiście został złożony projekt celem ustalenia warunków zjazdu na działkę zlokalizowaną w sąsiedztwie ulicy Mickiewicza przyznaje Jerzy Wrona, naczelnik Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zależy nam na znalezieniem takiego rozwiązania, które nie utrudni ruchu w ciągu głównym. Obecnie możemy powiedzieć, że zarysowało się kilka wariantów, które muszą być jednak zaakceptowane przez inwestora. To właśnie na nim będzie spoczywać kwestia wykonania zjazdów.
Według zgromadzonych przez nas doniesień w rejonie ulicy Mickiewicza i obecnego zjazdu do Galerii Ostrowiec rozważane jest utworzenia ronda, które miałoby równocześnie skomunikować sąsiadująca stacje benzynową.
– Taka koncepcja z rondem w kształcie owalu też istnieje, ale za wcześnie, aby o tym mówić- kwituje Jerzy Wrona.
Mająca powstać w Ostrowcu Świętokrzyskim restauracja sieci KFC ma być zrealizowana, jako typu ?drivethru?, czyli taka, w których znajduje się specjalne okienko dla zmotoryzowanych, w którym złożą i odbiorą oni swoje zamówienie bez wychodzenia z samochodu.
Dla przypomnienia KFC to światowa sieć restauracji serwująca dania z kurczaka, pionier restauracji szybkiej obsługi. Od ponad 80 lat, czyli od czasu otwarcia w 1930 r. pierwszej restauracji KFC w Stanach Zjednoczonych, smak kurczaków KFC pozostaje niezmienny, dzięki unikalnej, oryginalnej recepturze Colonela Sandersa. Dania w restauracjach KFC przygotowywane są ze świeżego, całego mięsa kurczaka. Codziennie około 12 mln klientów obsługiwanych jest w ponad 18 tys. restauracji sieci w ponad 100 krajach na całym świecie. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest, który zarządza obecnie siecią ponad 240 restauracji KFC.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Będzie KFC i? nowe rondo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *