Miliony na drogi

Powiatowi ostrowieckiemu udało się pozyskać promesy na remont 10 dróg powiatowych.
Dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynosi 4 mln 113 tys. zł i pochodzi z programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Kwota ta stanowi aż 80 proc. kosztów remontów. Brakujące 20 proc. dopłaci powiat.
Jak podkreślił starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, jest to największe dofinansowanie dla naszego powiatu w całym województwie świętokrzyskim.
-Najważniejszą, największą z dróg, jaką będziemy z tego programu chcieli zrobić, to ulica Samsonowicza – mówi starosta ostrowiecki Z. Duda. Jest to ulica, na którą już od bardzo dawna nasi mieszkańcy oczekują. Sam koszt ul. Samsonowicza to blisko 4 mln zł.
Remont dróg musi zostać ukończony do końca roku. Z tego samego programu w grudniu ubiegłego roku została zrobiona ul. Iłżecka. Na ul. Iłżecką pozyskaliśmy kwotę 1 mln 600 tys. zł. 400 tys. zł zostało dołożone. Remont ulicy Samsonowicza obejmie odcinek od wkrótce wybudowanego ronda w ulicy Bałtowskiej do stacji benzynowej.
-Ścieżka rowerowa, chodniki,  odwodnienia to kwestia inwestycyjna, a drogi z tego programu są remontowane, niestety nie wszystko od razu można zrobić – podkreśla starosta.
Obecnie z uwagi na budowę ulicy Bałtowskiej, ulicą Samsonowicza jest wyznaczony objazd. Według starosty prace na ul. Bałtowskiej z przyszłym remontem ulicy Samsonowicz nie powinny nałożyć się.
-Tempo prac na ulicy Bałtowskiej jest na tyle duże, że w ciągu dwóch miesięcy, które nam będą potrzebne do wyłonienia wykonawcy, firma budująca drogę nr 754 upora się z pracami – mówi starosta.
Na liście dróg powiatowych, które będą remontowane, znalazły się: ulica Podstawie w Ostrowcu Świętokrzyskim, droga Doły Biskupie ? Kunów, w Wólce Bałtowskiej, Kunów -Bukowie-Chocimów, Nietulisko Duże- Doły Biskupie -Waśniów, Podszkodzie – Gromadzice, Skarbka- Wólka Pętkowska, Wałsnów- Grzegorzowice. Powiat zamierza ubiegać się o dofinansowanie w gminach, przez które biegną drogi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *