Międzynarodowa konferencja naukowa. „Konflikty asymetryczne i wojny hybrydowe w XXI w.”

Międzynarodowa Konferencja Ekspercka „Konflikty asymetryczne i wojny hybrydowe w XXI w.”, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 maja to ważne w skali ogólnopolskiej wydarzenie naukowe, którego gospodarzem będzie Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości.
– W konferencji wezmą udział eksperci z Polski, Ukrainy, Gruzji, Litwy, Słowacji, Węgier, Rumunii, Mołdawii, Czech, Wielkiej Brytanii, a nawet Mauretanii – mówi dr Paweł Gotowiecki, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych – Będziemy debatować nie tylko o kwestiach militarnych, ale także społecznych, ekonomicznych czy  medycznych aspektach współczesnych konfliktów, gdyż dzisiejsze pole walki wykracza daleko poza działania wojenne w tradycyjnym rozumieniu.
Co prawda konferencja ma charakter zamknięty, ale osoby zainteresowane mogą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach i wykładach naukowych. Towarzyszące konferencji wydarzenia będą odbywać się równolegle w czwartek (godz. 17:00-18:30) oraz piątek (godz. 12:00-13:30). Będą to: spotkanie autorskie z Krystyną Kurczab-Redlich, reporterką wojenną, autorką bestsellerowych książek o Rosji, nominowaną przez Amnesty International do Pokojowej Nagrody Nobla (czwartek); wykład otwarty ppłk.dr. n. med. Zoltana Totha z Centrum Doskonalenia Medycyny Militarnej NATO „Osiągnięcia medycyny wojskowej podczas globalnej wojny z terroryzmem” (czwartek); wykład otwarty prof. Vakhtanga Maisaia „Region kaspijsko-kaukaski w okresie pozimnowojennym (piątek); warsztaty „Bezpieczeństwo w pracy urzędnika publicznego” prowadzone przez nadkom. Dariusza Lorantego, eksperta ds. bezpieczeństwa, czołowego polskiego negocjatora policyjnego (piątek).
Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o rejestrację mailową pod adresem: info@wsbip.edu.pl O samej konferencji więcej można przeczytać na www.konferencja.org.pl

Pobierz program konferencji

Kurczab-1Loranty-1Maisaia-1Toth-1

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *