Weekend z OstrowerFest

Przez trzy dni Ostrowiec Świętokrzyski będzie rowerową stolicą województwa świętokrzyskiego.
A wszystko to za sprawą Ostrower-Fest, czyli imprezy, której głównym celem jest popularyzacja jazdy na rowerze, turystyki oraz zdrowego stylu życia.
Festiwal opiera się o cykl wydarzeń przybliżających szeroko rozumianą kulturę rowerową. Pierwszy dzień festiwalu, czyli w piątek 18 maja br. rozpocznie wieczór filmów rowerowych w Galerii Fotografii MCK o godz. 18. W sobotę, 19 maja impreza przesie się na Rynek Ostrowca, gdzie odbędą się liczne pokazy m.in. retro rowerów czy jazdy na bicyklu. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali szereg konkursów i atrakcji sportowych. Ponadto mieszkańcy Ostrowca będą mogli sprawdzić sprawność swojego roweru, podpatrzeć tajniki mechaniki rowerowej, jak i zapoznać się z trendami rowerowymi w tym sezonie. Podczas festiwalu, na stoisku policji, będzie można oznakować rower.
– O godzinie 18.00 zapraszamy do Galerii Fotografi i MCK na spotkanie z podróżnikiem Rafałem Buczkiem, który zdradzi tajniki bikepackingu i opowie o swoich podróżach- zachęcają organizatorzy.
Na zakończenie Festiwalu Rowerowego OstrowerFest 2018 odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy. Start z płyty Rynku w niedzielę o godzinie 10.00, zapisy od godz. 8.30 lub do 18.05.2018 r. na stronie internetowej www.ostrowerfest.pl. Trasa rajdu wyniesie około 17 km i zakończy się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Dla uczestników rajdu organizatorzy przewidzieli niespodzianki. Podczas festiwalu zainaugurowana zostanie kampania społeczna #odpalrower.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *