Biegacze pomogli ?Naszemu Domowi?. To były kilometry dobra! (zdjęcia)

Ostrowieccy pasjonaci biegania w zorganizowanej przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy ?OstroBiec? na Gutwinie charytatywnej akcji ?Kilometry dobra – sztafeta 12 godzinna? uzbierali dokładnie 2567,08 zł, 5 funtów i 4 euro. Cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na remont Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych NASZ DOM w Ostrowcu Świętokrzyskim. To kolejna akcja charytatywna ostrowieckiego stowarzyszenia biegaczy, które daje przykład innym, że warto pomagać i wspierać innych.

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych NASZ DOM w Ostrowcu Świętokrzyskim, to dwie placówki po 14 osób każda, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. „Nasz Dom” jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Placówki zapewniają swym wychowankom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej opiekę, kształcenie i wychowanie oraz zaspokaja ich niezbędne potrzeby. Zgodnie z duchem Założyciela św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego dom jest prowadzony w duchu rodzinnym w oparciu o chrześcijańskie wartości. W ubiegłym roku, dzięki wielu wspaniałym darczyńcom udało się nam przeprowadzić remont Placówki ?Nasz Dom nr 2?. W tym roku przed siostrami konieczność wyremontowania Placówki ?Nasz Dom nr 1?.
Bieg ?Kilometry Dobra? odbył się w formie sztafety członków Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy ?OstroBiec?. Biegacze biegali nieprzerwanie przez 12 godzin, a każdy z jej członków mógł dołączyć w dowolnym momencie jej trwania i wykręcić swoje kilometry dobra. Jedno okrążenie wokół stawów na Gutwnie kosztowało każdego z biegaczy 1 zł. Na rekordzistów kręcących wokół Gutwinu kółek czekały efektowne nagrody w postaci ogromnych koron.
Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata, zbierając środki na swój cel. Biegano więc od 8.00 rano do 20.00 wieczorem. Za każdy przebiegnięty kilometr każdy z biegaczy został nagrodzony symboliczną cegiełką ? naklejką.
-Nasza sztafeta biegała całe 12 godzin i przebyła 138 okrążenia – mówi prezes stowarzyszenia „OstroBiec”, Anna Bober. -Wraz z nami pobiegło 269 osób w tym, co nas ogromnie cieszy 121 dzieci. Dzień upływał pod hasłem zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Podczas zbiórki biliśmy rekord okrążeń stawów na Gutwinie. Ustanowili go Paweł Wosiek i Grzegorz Gałęzia. Każdy z nich okrążył stawy 58 razy, a niekwestionowaną królową Gutwinu została Marlena Pięta która obiegła Gutwin 35 razy. Prawdziwym bohaterem dnia stał się jednak Hubert, podopieczny „Naszedgo Domu”, który zaliczył 27 okrążeń. Jego historia tak wzruszyła naszego kolegę Arka, że ufundował mu nowe buty do biegania. Bieg nie odbyłby się bez ludzi o wielkim sercu. Dziękujemy panu prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu za objęciem patronatem naszego wydarzenia, Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu za udostępnienie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, pani Anecie Klimas, Kancelarii Praemium, Galerii mebli Arkadia, dystrybutorowi naturalnych żeli i batonów energetycznych Mulebar i sklepowi internetowemu oraz państwu E. i K. Chyżowskim -właścicielom Delikatesów Uniwersal. Wielkie serce okazali nam jak zwykle harcerze oraz Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy. Dziękujemy wszystkim patronom medialnym naszej imprezy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *