Wystartowało Caruso 2018

W minioną niedzielę kierowcy sprawdzali swoje umiejętności podczas I edycji sportowego konkursu samochodowego „Caruso Kierownicy – Ostrowiec 2018”, organizowanego przez oddział Automobilklub Kielecki przy współpracy starostwa powiatowego pod patronatem „Gazety Ostrowieckiej”.
Do eliminacji zgłosiło się 25 zawodników, w tym cztery kobiety, które wystartowały bardzo odważnie. Tor jazdy nie należał do łatwych. W tej edycji dodatkową trudnością był wjazd do „koperty”. Jak mówił organizator Tadeusz Dąbrowski, konkurs istnieje od blisko 30 lat, a jego celem jest trening prawidłowego poruszania się autem, szczególnie przez młodych kierowców. Coraz więcej jest aut, a coraz mniej miejsc do parkowania, stąd też ważne jest, aby trenować umiejętność parkowania „w kopercie”, gdyż nie wszyscy kierowcy potrafi ą prawidłowo wykonać ten manewr.
Wśród zawodników najlepszymi umiejętnościami płynnego prowadzenia samochodu wykazali się uczniowie „Samochodówki” i II LO im. J. Chreptowicza. Najlepszy czas odnotował Krzysztof Łyś 1:33,56 i on zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobył Krzysztof Pietrzyk z czasem 1:42,88, zaś trzecie miejsce – Tadeusz Łucki z czasem 1:49,09. W pierwszej „siódemce” znaleźli się także: IV miejsce – Mikołaj Sawicki, V – Paweł Jasztal, VI – Paweł Łucki i VII – Wiktor Kończak. Wśród kobiet najlepsza była Daria Stajniak z czasem 2:37,55. Finał tegorocznego Caruso Kierownicy odbędzie się 16 września, a konkurs wyłoni mistrza Ostrowca Świętokrzyskiego.
Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez firmę PHU JeremiAuto, które wręczał właściciel J. Pałka. Organizatorzy dziękują Marzenie Górze ze szkoły jazdy „AUTO-SAW”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *