Oddaj krew i ocal życie drugiej osobie. ?Trasa Czerwonej Nitki?

Już 9 czerwca w Kielcach odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiego pikniku rodzinnego pn. ?Trasa Czerwonej Nitki?, który promuje honorowe krwiodawstwo.
W kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia będzie można oddać krew w  mobilnych punktach pobierania krwi. Na uczestników w każdym wieku będą czekać liczne atrakcje oraz wieczorny koncert Anity Lipnickiej.Piknik potrwa do godziny 22:00, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Krew to lek ratujący życie. Bez niego żadne zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe. Aby przypomnieć o tym, jak ważne jest systematyczne oddawanie krwi, Ministerstwo Zdrowia, Narodowe Centrum Krwi i Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, już po raz trzeci organizują piknik rodzinny pn. ?Trasa Czerwonej Nitki?, promujący honorowe krwiodawstwo.
?Trasa Czerwonej Nitki? jest akcją, która aktywizuje polskie społeczeństwo i sprawia, że powstaje społeczność honorowych krwiodawców. To dzięki krwiodawcom jesteśmy w stanie pomagać codziennie dziesiątkom pacjentów leczonych w szpitalach. Dlatego zachęcajmy do oddawania krwi i przyłączajmy się do grona Honorowych Dawców Krwi. Jest to szczególnie ważne z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny, kiedy więcej podróżujemy, a część stałych dawców przebywa na urlopach ? powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.
Piknik będzie okazją do oddania krwi w mobilnym punkcie. Podczas wydarzenia na krwiodawców będą czekały także liczne atrakcje. Więcej informacji na: www.twojakrew.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *