Wyjątkowy Dzień Dziecka w Parku Miejskim

Prezydent Jarosław Górczyński oraz Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają 1 czerwca br. do Parku Miejskiego na wyjątkowy Dzień Dziecka.
W ten piątek od południa będzie już można korzystać zupełnie za darmo z najróżniejszych urządzeń zabawowych, tj. dmuchańce, czy zjeżdżalnie. O godz. 15 wystartuje w parku gra terenowa ?Poszukiwacze skarbów?, podczas której najmłodsi jej uczestnicy będą musieli zmierzyć się z piratami, aby zebrać fragmenty mapy, a w konsekwencji dotrzeć do ukrytego skarbu. Na dzieci będzie czekać również ?Ogród zabaw? i ?Kopalnia marzeń?. Na scenie amfiteatru odbędzie się pokaz kinder karate, przygotowany przez klub ?Tsunami?, a także zatańczą małe cheerleaderki ze Szkoły Tańca ?Twist? oraz formacje ?Progresu? Edyty Wilk.
Około godziny 17 pojawi się formacja ?Dzieci z Brodą?, której lideruje Joszko Broda, mający za sobą sceniczny debiut w wieku czterech lat ? w zespole swojego ojca, Józefa Brody. Poprzez prowadzenie dziecięcego zespołu Joszko kontynuuje teraz jedną z wielu muzycznych tradycji swojej rodziny. Do wysłuchania i obejrzenia koncertów zaproszone są całe rodziny. Na scenie śpiewa kilkanaścioro roztańczonych dzieci, a towarzyszą im gitary, bas, perkusja i instrumenty etniczne, które podkreślają folkowe brzmienie piosenek. Atrakcyjne pod względem melodycznym i rytmicznym utwory dostarczają świetnej zabawy, natomiast teksty piosenek przekazują istotne treści i skłaniają do refleksji. Urozmaicony repertuar sprawia, iż każdy członek rodziny znajdzie coś, co go zachwyci. Zespół występuje już od 1999 r. i ma na swoim koncie pięć albumów: ?Normalnie szok!? ? piosenki z programu ?Ziarno?; ?Halo Halo Dzieci Europy? ? płyta nagrana w jedenastu językach europejskich; ?Czuwaj Wiaro!? ? piosenki z Powstania Warszawskiego; ?Na Dunaj. Kolędy ze Wschodu? ? płyta z kolędami i pieśniami kolędniczymi z Lubelszczyzny, stworzona we współpracy z naukowcami z UMCS; a także ?Potwory wyłażą z nory?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *