Wyjątkowy Dzień Dziecka w Parku Miejskim

Prezydent Jarosław Górczyński oraz Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają 1 czerwca br. do Parku Miejskiego na wyjątkowy Dzień Dziecka.
W ten piątek od południa będzie już można korzystać zupełnie za darmo z najróżniejszych urządzeń zabawowych, tj. dmuchańce, czy zjeżdżalnie. O godz. 15 wystartuje w parku gra terenowa „Poszukiwacze skarbów”, podczas której najmłodsi jej uczestnicy będą musieli zmierzyć się z piratami, aby zebrać fragmenty mapy, a w konsekwencji dotrzeć do ukrytego skarbu. Na dzieci będzie czekać również „Ogród zabaw” i „Kopalnia marzeń”. Na scenie amfiteatru odbędzie się pokaz kinder karate, przygotowany przez klub „Tsunami”, a także zatańczą małe cheerleaderki ze Szkoły Tańca „Twist” oraz formacje „Progresu” Edyty Wilk.
Około godziny 17 pojawi się formacja „Dzieci z Brodą”, której lideruje Joszko Broda, mający za sobą sceniczny debiut w wieku czterech lat – w zespole swojego ojca, Józefa Brody. Poprzez prowadzenie dziecięcego zespołu Joszko kontynuuje teraz jedną z wielu muzycznych tradycji swojej rodziny. Do wysłuchania i obejrzenia koncertów zaproszone są całe rodziny. Na scenie śpiewa kilkanaścioro roztańczonych dzieci, a towarzyszą im gitary, bas, perkusja i instrumenty etniczne, które podkreślają folkowe brzmienie piosenek. Atrakcyjne pod względem melodycznym i rytmicznym utwory dostarczają świetnej zabawy, natomiast teksty piosenek przekazują istotne treści i skłaniają do refleksji. Urozmaicony repertuar sprawia, iż każdy członek rodziny znajdzie coś, co go zachwyci. Zespół występuje już od 1999 r. i ma na swoim koncie pięć albumów: „Normalnie szok!” – piosenki z programu „Ziarno”; „Halo Halo Dzieci Europy” – płyta nagrana w jedenastu językach europejskich; „Czuwaj Wiaro!” – piosenki z Powstania Warszawskiego; „Na Dunaj. Kolędy ze Wschodu” – płyta z kolędami i pieśniami kolędniczymi z Lubelszczyzny, stworzona we współpracy z naukowcami z UMCS; a także „Potwory wyłażą z nory”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *