„Mój Rynek” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rolnicy zapłacą mniej

Do finału zbliżają się prace związane z budową wiaty targowej w ramach targowiska gminnego ?Mój Rynek? w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niebawem rozpocznie się nabór podmiotów, które będą chciały prowadzić w niej działalność, a już znany jest cennik opłat zatwierdzony zarządzeniem Prezydenta Miasta.

– Ceny są porównywalne do dotychczas obowiązujących na Targowisku Miejskim. Tym samym wypełniamy deklarację złożoną przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego i moją osobę. W praktyce oznacza  to, że rolnicy z województwa świętokrzyskiego będą traktowani preferencyjnie – mówi Mariusz Kosiarz, dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym przypadku możemy mówić nawet o nieco niższych opłatach od dotychczasowych, przy znacznej poprawie warunków pracy.

Wstępne deklaracje  handlujących potwierdzają duże zainteresowanie inwestycją z ich strony.

-Faktyczne zajęcie miejsc rezerwacyjnych przez rolników przewidujemy po odbiorze technicznym wiaty. Przypominam, że czekać będzie na nich 67 miejsc handlowych o wielkości 3 na 6 metrów każde, co umożliwi handel z samochodów dostawczych- mówi dyrektor Mariusz Kosiarz.

Przypomnijmy, że Gmina Ostrowiec Świętokrzyski realizuje projekt ?Mój Rynek? wraz z budową wiaty handlowej z udziałem dofinansowania w wysokości 999.999,00 zł pochodzącego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 ?2020,

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *