Na Rynku o bezpieczeństwie. Wystąpi Justyna Sawicka

W dniu 10 czerwca, o godz. 15, na ostrowieckim Rynku wzorem roku ubiegłego odbędzie się impreza profilaktyczna po hasłem ?Bezpiecznie na drodze?.
Wydarzenie nakierowane jest na zwiększenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego, jak istotne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze. Jego celem jest również podniesienie poziomu świadomości lokalnego społeczeństwa na temat wpływu alkoholu i narkotyków na organizm kierowcy oraz możliwych skutków jazdy po zażyciu substancji psychoaktywnych.
W programie imprezy oprócz zabaw i konkursów dla dzieci z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zaplanowany jest m.in. pokaz ratownictwa drogowego, pierwszej pomocy, instruktaż prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych, wybuch poduszki powietrznej. Do dyspozycji mieszkańców będą symulatory zderzania, dachowania, autochodziki dla dzieci. Ostrowiecki Rynek zostanie podzielony na trzy strefy: zabawy, relaksu oraz nauki i profilaktyki. Dla uczestników konkursów i zabaw zostały przewidziane upominki. Podczas imprezy zostaną wręczone nagrody dla laureatów testu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wydarzenie zakończy koncert Justyny Sawickiej ? finalistki Must Be the Music. Tylko muzyka.
Przedsięwzięcie pod hasłem ?Bezpiecznie na drodze? jest finansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. Do współpracy zostały zaproszone instytucje i organizacje działające w obszarze profilaktyki i szeroko rozumianego bezpieczeństwa z terenu naszego miasta.

Justyna_Sawicka_z_mirofonem_fot._Anna_Kubisz
Na Rynku w ramach akcji ?Bezpiecznie na drodze? wystąpi Justyna Sawicka, finalistka dziewiątej edycji programu ?Must Be The Music?. Wokalistka zaprezentuje m.in. swój nowy singiel ?Sama nocą?, który miał swą premierę w miniony piątek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *