Targowisko ma nową halę

Miniony czwartek był pierwszym dniem, kiedy klienci mogli kupić, a handlujący sprzedać, swoje towary rolno ?spożywcze w nowo wybudowanej przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski Hali Targowej o nazwie ?Mój Rynek?.
Hala dedykowana jest pod sprzedaż produktów rolnych i spożywczych i takich sprzedawców możemy się w tym miejscu spodziewać. Jest ona zlokalizowana na Targowisku Miejskim przy ulicy Słowackiego.
– Ta inwestycja to ukłon w stronę osób, które handlują, a także w stronę niezliczonej rzeszy osób, która tak chętnie robi zakupy na targowicy – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Rozwiązanie w postaci hali poprawi komfort handlu. Targowisko Miejskie w Ostrowcu Świętokrzyskim to największy tego typu rynek w tej części Polski, dlatego też należy dbać, aby się rozwijał.
Prezydent zadeklarował budowę kolejnych tego typu hal, a także dróg, które usprawnią komunikację w tej części miasta.
– Realizując tę inwestycję sięgnęliśmy po środki z PROW-u, gdyż chcemy wspierać rolników z województwa świętokrzyskiego – mówi Mariusz Kosiarz, dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwsze dni pokazują, że wiata spełnia pokładane w niej oczekiwania, o czym mówią zarówno handlujący, jak i kupujący.
Cała inwestycja polegała na budowie wiaty handlowej pod potrzeby promocji i sprzedaży produktów rolno -spożywczych pod nazwą ?Mój Rynek? wraz z elektrownią fotowoltaiczną i towarzyszącą infrastrukturą techniczną: utwardzeniem i oświetleniem placu, budową parkingu na 30 miejsc postojowych, zapleczem sanitarnym, a także kanalizacją deszczową. Powierzchnia handlowa wewnątrz wiaty wynosi 1.054,50 m kw. – 61 miejsc handlowych, zaś powierzchnia handlowa na zewnątrz wiaty wynosi 108,00 m kw.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *