W Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej mowy do pustych krzeseł

Członkowie zarządu Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej uzyskali absolutorium za 2017 rok.
Do rady Nadzorczej spółdzielni  wybrano: Wandę Dziadowicz i Beatę Brodnicką z osiedla Pułanki.
Zakończyła się seria zebrań członków OSM. Jako ostatni obradowali w piątek mieszkańcy osiedla Pułanki. Były to dziwne zebrania. Na początku sala była pełna, ale po oddaniu głosów w uzupełniających wyborach do Rady Nadzorczej, większość uczestników zebrania opuszczała salę.
Gdy przewodnicząca rady i prezes zarządu spółdzielni prezentowali sprawozdania rady i zarządu za ubiegły rok, mówili już w zasadzie do pustych krzesełek. Można było odnieść wrażenie, że członkowie spółdzielni przychodzą tylko na wybory. Nie interesuje ich działalność spółdzielni, inwestycje, plany związane z zagospodarowaniem osiedli. A przecież to zebranie członków jest najwyższą władzą w spółdzielni i może wszystko lub prawie wszystko.
Spółdzielcy mogą być jednak spokojni. OSM znajduje się w dobrej kondycji finansowej. Kontynuowane są remonty budynków, trwa wymiana okien, drzwi, usuwany jest ksylamit. W należytym stanie utrzymywana jest osiedlowa zieleń i infrastruktura.
-Rok 2017 wypadł dobrze. Utrzymaliśmy płynność finansową, wykonane zostały wszystkie zaplanowane zadania remontowe, w tym zrealizowaliśmy sporo dociepleń ścian i bloków. Wykonaliśmy bardzo dużo robót drogowych, powstały nowe miejsca parkingowe i chodniki. Tu potrzeby są największe i o te właśnie inwestycje upominają się mieszkańcy. Cały czas kupujemy i montujemy urządzenia zabawowe dla dzieci oraz urządzenia do ćwiczeń fizycznych na powietrzu ? mówił Marek Zaręba, prezes zarządu spółdzielni. ?Biegli rewidenci pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie finansowe. Spokojnie możemy patrzeć w przyszłość. Właśnie rozpoczynamy rewitalizację parku. Ogłaszamy przetarg na remont fontanny i zagospodarowanie jej otoczenia.
Grażyna Chudzińska, przewodnicząca Rady Nadzorczej Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, mówiła o pracy związanej z dostosowaniem regulaminów i innych dokumentów do zmieniającego się prawa, w tym do znowelizowanej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. W sprawozdaniu była też mowa o działalności kulturalnej. Na pewno utrzymana zostanie, w dotychczasowym zakresie, działalność Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Wspólnej. Spółdzielcy zastanawiają się natomiast, jaką rolę ma pełnić Dziecięcy Dom Kultury w os. Słoneczne, po przebudowie, oddalonego od niej o trzysta metrów, dawnego browaru na nowoczesne centrum kultury.
W dyskusji spółdzielcy pytali m.in. o to, czy spółdzielnia stara się o środki unijne na odnawialne źródła energii i na wsparcie programów termomodernizacji. Otóż nie sięga, bowiem realizowane od lat programy termomodernizacji obiektów, są zaawansowane i OSM trudno byłoby uzyskać w ramach nowych projektów znaczące efekty energetyczne. Bloki są docieplane, okna i drzwi wymieniane. Z każdym kolejnym rokiem spółdzielnia zamawia w MEC-u coraz mniej ciepła.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *