Mieszkańcy Częstocic: -Modlimy się, by nie padało…

Także w tym roku mieszkańcy Częstocic alarmowali w redakcji z powodu zarośniętych wałów rzeki Modły.
-Czekamy z niecierpliwością na koszenie wałów, rzeka jest zarośnięta – słyszymy. Trawy kładą się na lustro wody. Gdyby  przyszła większa woda, to grozi nam powódź.
Jeszcze do grudnia 2017 r. za koszenie wałów był odpowiedzialny Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, Oddział w Starachowicach. Przetarg na koszenie wałów był ogłaszany każdego roku na początku czerwca. Tego samego miesiąca wały były wykoszone. W tym roku koszenia w czerwcu raczej nie będzie.
Od stycznia br. m.in. za koszenie wałów jest odpowiedzialna rządowa instytucja Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
Urszula Tomoń, rzecznik prasowy Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Ekologicznej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, informuje, że jest gotowa dokumentacja na realizację tego zadania, a przetarg będzie ogłoszony w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Od chwili ogłoszenia przetargu, a następnie wyłonieniu wykonawcy mogą minąć dwa tygodnie. Miejmy nadzieję, że w lipcu br. wały zostaną więc wykoszone.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *