Mamy wakacje! Jak je spędzać? MOSiR podpowiada

Na ten moment uczniowie wszystkich szkół czekali cały rok szkolny?

Rozpoczęły się tegoroczne letnie wakacje. Dla dzieci i młodzieży spędzających ten wolny od nauki czas Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim tradycyjnie przygotował wiele atrakcji. Będą zajęcia sportowo ? rekreacyjne, turnieje, kursy nauki pływania.
Wakacje na Rawszczyźnie. Pływalnia Rawszczyzna zaprasza w wakacje do skorzystania z kursów nauki pływania dla dzieci i młodzieży. Pierwszy kurs rozpocznie się 25 czerwca, a kolejne 9 lipca i 23 lipca. Każdy z nich będzie obejmował dziesięć 45-minutowych zajęć organizowanych w ciągu dwóch tygodni od poniedziałku do piątku. W kursach mogą wziąć udział dzieci urodzone co najmniej w 2012 roku, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Koszt jednego kursu to 70 złotych dla mieszkańców Gminy Ostrowiec Św. i 140 zł dla pozostałych osób. Co ważne, jest to koszt całkowity uczestniczenia w zajęciach, ponieważ nie trzeba nabywać dodatkowo biletu wstępu na basen. Zapisy przyjmowane będą wyłącznie osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna od środy 20 czerwca. Przy zapisach należy okazać dokument dziecka i wykupić karnet.
Dodatkowo w okresie wakacji dzieci i młodzież mogą korzystać z basenu w promocyjnej cenie tylko 4 zł za godzinę. Bilet ten obowiązywać będzie w godzinach 8.00-16.00.
Wakacje na Gutwinie. W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizowane będą zajęcia sportowo ? rekreacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Będą się one odbywać w cyklach tygodniowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności – zajęcia biegowe w terenie, na sprzęcie pływającym, na boiskach piaszczystych, turystykę rowerową. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć będzie dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy ?woprówce?) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.
Wakacje na Orliku. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 na Orliku Ogrody  odbywać się będą zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu będą mogli poznać różne dyscypliny sportu, a także wziąć udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych. Od 9 do 20 lipca rozgrywany będzie VIII Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Orlik Ogrody, a od 10 do 12 sierpnia Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR.

1

2

3

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *