Ścieżka rowerowa przy ulicy Samsonowicza zarosła chwastami! (zdjęcia)

Okazuje się, że wszyscy domagamy się w naszym mieście rozbudowy ścieżek rowerowych.
Tyle, że o stan tych, które już mamy, trudno nam zadbać.
Nasz czytelnik, Mirosław Woźniak, zwrócił nam uwagę na stan ścieżki rowerowej przy ulicy Jana Samsonowicza. W jego opinii, w tym roku nie wykonano na niej jakichkolwiek prac porządkowych, a konkretnie strzyżenia trawników wzdłuż drogi, chodnika i ścieżki rowerowej.

-Samo poruszanie się rowerem po tak zarośniętej ścieżce jest utrudnione i nawet niebezpieczne w chwil mijania się dwóch rowerzystów ? mówi pan Mirosław. ?Sądzę, że brak jakichkolwiek prac porządkowych doprowadzi po prostu do zniszczenia kostki na chodniku. Korzenie chwastów, bo trawy raczej się tam już nie uświadczy, niszczą i wypychają kostkę brukową.
Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego interpelację w sprawie zaniedbanej ścieżki rowerowej przy ulicy Samsonowicza wniósł także radny, Piotr Maj. Jest więc szansa, że służby starostwa szybko zareagują, a nam będzie się jeździło rowerem i bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ścieżka rowerowa przy ulicy Samsonowicza zarosła chwastami! (zdjęcia)

 • 26/06/2018 at 09:07
  Permalink

  Obecny rok w Ostrowcu,pod względem koszenia chwastów na terenach publicznych,jest najgorszy od chyba 30 lat.Nie pamiętam żeby wcześniej aż tak zaniedbywano utrzymanie w należytym stanie terenów zielonych.Dobrze,że choć spółdzielnie mieszkaniowe jako tako koszą trawę i chwasty na swych terenach bo Ostrowiec zasłynąłby z bycia miastem w stepie.
  Samo koszenie trawy w Parku Miejskim przy ul.Mickiewicza nie oznacza że odpowiedzialne służby utrzymania wywiązują się ze swych obowiązków.
  Im więcej spalinowych kosiarek tym więcej niewykoszonej trawy na terenie miasta – może jednak wrócić do zatrudnienia kosiarzy z kosą,wtedy efekty będą widoczne.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *