Piotr Zieliński Mistrzem Polski Masters 2018!

Miły prezent imieninowy sprawił sobie starszy z braci Zielińskich, Piotr. W niedzielę został kolarskim mistrzem Polski mastersów w kategorii M-30!

34-letni ostrowczanin, który na stałe mieszka we Francji i ściga się jeszcze w amatorskich wyścigach w barwach grupy VCP Lorient, nie miał sobie równych na 124 km trasie wokół Starachowic.

-Od samego startu były ucieczki. Starałem się we wszystkich uczestniczyć. W końcu udało mi się wraz z dwoma innymi kolarzami zabrać się w decydujący odjazd i wygrać na finiszu – opowiada nam Piotr. -Trasa była dość trudna i selektywna, ale to tylko wpłynęło na emocje związane z rywalizacją.

-Trasa była przepiękna i mocno interwałowa – mówi Grzegorz Wajs, organizator Mistrzostw Polski i Starachowickiej Strzały. -Tereny wokół Starachowic leżące na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego są pofałdowane i przypominają swoją charakterystyką belgijskie klasyki.
Przypomnijmy tylko, że Piotr ścigał się w zawodowych grupach Bretagne Armor Lux i CCC Polsat Polkowice. Wielokrotnie reprezentował Polskę w mistrzostwach świata w wielu kategoriach wiekowych, także w elicie.
Starachowickie wyścigi zorganizowane zostały przez Poland Bike i Fundację Sport przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminami Pawłów i Brody, Komisją Masters i Cyklosport Polskiego Związku Kolarskiego oraz Hotelem Europa Starachowice Business & Spa w Starachowicach.

Mamy kolejne dobre wieści kolarskie, bo towarzyszący mistrzostwom mastersów wyścig II Strzałę Starachowic wygrał inny kolarz byłego ostrowieckiego klubu kolarskiego „COR” Konrad Tomaszewski, który przed tygodniem wywalczył w Wilczycach tytuł mistrza Polski strażaków.

Start i meta obu wyścigów były zlokalizowane w Kolarskim Miasteczku, przygotowanym na ulicy Batalionów Chłopskich przy Hotelu Europa w Starachowicach.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Piotr Zieliński Mistrzem Polski Masters 2018!

  • 02/07/2018 at 22:14
    Permalink

    w starachowicach cos sie dzieje a ostrowiec padl juz dawno……….a gorczynski dalej buduj swietlice dla seniora

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *