E.Leclerc stawia stację. Będzie rewolucja w cenach paliw!

W samym sercu os. Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim sieć hiper i supermarketów E.Leclerc buduje? stację benzynową. Przedstawiciele firmy informują, że jej celem będzie zapewnienie najniższych cen w mieście.
– Plac budowy jest ograniczony do terenu należącego do sklepu, zadbaliśmy więc, by realizacja inwestycji nie wpłynęła na komfort sąsiadujących z nami mieszkańców – mówi Barbara Knap, dyrektor E.Leclerc w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na parkingu przed sklepem ruch został zorganizowany w taki sposób, żeby klienci mogli swobodnie się po nim poruszać. Choć stacja paliw przy ulicy 11 Listopada powstaje niejako w centrum miasta, na styku trzech dużych osiedli ? Stawek, Ogrodów i Rosochów – mieszkańcy dotychczas nic o niej nie wiedzieli.
-Nowa stacja nie może budzić jakichkolwiek niepokojów mieszkańców ? uspokaja Stanisław Adamski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. -Inwestycja jest realizowana z zachowaniem wszelkich norm budowlanych, a stosowane przy budowie takiej stacji zabezpieczenia powodują, że obiekt jest niegroźny dla mieszkańców.
Podobną lokalizację, na styku osiedli, ma wybudowana przed laty stacja BP przy ulicach Iłżeckiej, Jana Pawła II i Waryńskiego. Oczywiście, E.Leclerc stawiając stację paliw musiał spełnić szereg wymogów, w tym zgodności z planem zagospodarowania przestrzennego. Taka stacja musi być także wyposażona w instalacje kanalizacyjne uniemożliwiające przedostanie się paliw do gruntu oraz urządzenia do sygnalizowania o wyciekach i nieszczelnościach oraz zabezpieczające przed parowaniem produktów naftowych do atmosfery. Co ciekawe, odległość za jaką muszą znajdować się urządzenia do magazynowania oraz pobierania paliw, wynosi 5 metrów od granicy sąsiadujących działek, 10 metrów od budynków i 20 metrów od granicy lasu.
-Zakończenie budowy stacji paliw przy supermarkecie E.Leclerc planujemy na wrzesień bieżącego roku- mówi dyrektor Barbara Knap. Data jej otwarcia uzależniona jest od tego, ile będzie trwał proces przyznania koncesji na paliwa ciekłe. Zakładamy, że klienci będą mogli zatankować u nas jeszcze przed końcem roku.
Wszędzie, gdzie powstawały stacje należące do sieci E.Leclerc, wywoływały przysłowiową rewolucje cenową. Nie od dziś mówi się, że w naszym mieście ceny paliw, w porównaniu z innymi ośrodkami, są wywindowane w górę. Czy stacja E.Leclerc, tak jak w innych lokalizacjach w kraju, zdecyduje się na obniżeniu cen paliw nawet o 20 groszy w stosunku do konkurencji?
-Będziemy dążyli do zapewnienia ostrowczanom najniższych cen za paliwo w mieście- deklaruje Barbara Knap.
pas, DaK

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “E.Leclerc stawia stację. Będzie rewolucja w cenach paliw!

  • 24/07/2018 at 18:20
    Permalink

    a nie praca w wolne niedziele?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *