Prezydent Jarosław Górczyński zarobi mniej…

Po parlamentarzystach obniżki wynagrodzeń zdają się dosięgać także samorządowców.
A wszystko ? zdaniem niektórych radnych ? według niezrozumiałej zasady. Bo czy się robi, czy nie, wystarczy, że się jest prezydentem, można mieć jeszcze mniej.
Radni miejscy byli generalnie przeciw takiej ?urawniłowce?, bo niby dlaczego najlepszy od lat Prezydent miałby zostać za dobrą pracę ukarany, a nie nagrodzony. Jednak niektórzy posłuchali się apelu wiceprezydent Marzeny Dębniak i zagłosowali za projektem uchwały, bądź też wstrzymali się od głosu. Ostatecznie przy ośmiu głosach za i dziesięciu wstrzymujących się Rada Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim obniżyła pensję prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu.
Aby nie wpływać na decyzję radnych włodarz miasta wyszedł z sali obrad.
Według części radnych, rządowe rozporządzenie ?nakazujące? cięcie wynagrodzeń, jest demotywujące. Stąd do Prezydenta Andrzeja Dudy, Trybunału Konstytucyjnego i Rzecznika Praw Obywatelskich wpłynęły już pisma o zbadanie konstytucyjności tego aktu prawnego.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Prezydent Jarosław Górczyński zarobi mniej…

 • 03/07/2018 at 18:10
  Permalink

  Pisanie wielką literą jednego stanowiska, a za chwilę małą literą bardzo podobnego stanowiska po prostu obraża panią wiceprezydent.

  Reply
 • 03/07/2018 at 23:59
  Permalink

  najlepszy prezydent od lat? chyba wolalem szostaka moze i walki byly ale zbudowal rawszczyzne i stadion KSZO a teraz nic si enie dzieje poza swietlicami

  Reply
  • 08/07/2018 at 22:27
   Permalink

   Człowieku zastanów się nad sobą ,co ty piszesz to nie Szostak wybudował Rawszczyznę dostał pieniądze w całości od Pacelta a wybudowanie części stadionu czy wybrukowanie rynku przez Szostaka to nic przy praktycznej likwidacji bezrobocia przez pojawienie się w Ostrowcu sporej ilości inwestorów, reforma oświaty , poprawa funkcjonowania MPK i wiele innych a ostatnio wybudowanie letniej Rawszczyzny.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *