Niepełnosprawny nie ma gdzie zaparkować przed PZU

W całym mieście większość instytucji przed swoimi budynkami ma wyznaczone, dobrze widoczne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Wśród nich nie ma, niestety, PZU.
-Jestem osobą niepełnosprawną, dużym ułatwieniem są dla mnie wyznaczone miejsca parkingowe -mówi jeden z mieszkańców. Byłem przekonany, że wszystkie szanujące się w mieście instytucje mają takie miejsca wyznaczone. Tymczasem pod PZU nie ma ani jednego miejsca dla niepełnosprawnych.
Spostrzeżenia mieszkańca przekazaliśmy zarówno do dyrektora oddziału PZU w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak i do siedziby głównej w Warszawie. Jak się dowiedzieliśmy, Grupa PZU w ramach realizowanego programu modernizacji swoich oddziałów dąży do zapewnienia jak najwyższego komfortu obsługi wszystkich klientów w całej Polsce, a w szczególności osób niepełnosprawnych, seniorów i rodzin z dziećmi.
-Od kilku lat systematycznie likwidujemy bariery architektoniczne i instalujemy podjazdy i pochylnie dla osób poruszających się na wózkach – informuje biuro rzecznika PZU. Jeśli nie ma takiej możliwości, montujemy podnośniki, platformy schodowe, windy przyścienne lub inne urządzenia do transportu pionowego. Wszystkie nasze oddziały wyposażone są w siedzące stanowiska do obsługi klienta z możliwością podjazdu dla wózków inwalidzkich. Dla klientów Głuchych i Niedosłyszących uruchomiliśmy trójstronne połączenia wideo przez Internet z konsultantem w języku migowym. Staramy się, aby jak najwięcej naszych oddziałów udostępniało zmotoryzowanym klientom miejsca parkingowe jak najbliżej wejścia. Sprawa braku miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych przed oddziałem w Ostrowcu Świętokrzyskim jest nam znana. To wynik nieuregulowanego stanu prawnego gruntu przed budynkiem, w którym mieści się nasz oddział. Prowadzimy rozmowy z gminą w Ostrowcu Świętokrzyskim, w celu wyznaczenia miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Podejmiemy dalsze kroki, aby problem braku miejsca parkingowego został rozwiązany w możliwie krótkim terminie.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Niepełnosprawny nie ma gdzie zaparkować przed PZU

  • 10/07/2018 at 15:49
    Permalink

    Skąd pomysł stosowania wielkich liter w wyrazach „głuchy” i „niepełnosprawny”?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *