Sportowa ?Szansa? w Tatrach i Beskidach

Najpierw Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej ?SZANSA? zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem, a później w Beskidach.
Obóz sportowy w Tatrach dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uczestnicy obozu w wieku od 24 do 71 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności. Obóz, to nie tylko treningi na siłowni, w bocce, na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, ale również codzienna obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Organizatorzy zadbali o odnowę biologiczną i wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z jacuzzi, znajdującego się w Ośrodku, w którym byli zakwaterowani.


-Wielkim sukcesem okazało się wyjście nad Morskie Oko, gdzie wszyscy wyruszyli na trasę pieszo, pokazując, kolejny raz zresztą, że pokonywanie kolejnych barier to specjalność ?SZANSY? ? mówi Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia ?SZANSA?, kierownik obozu. – Organizatorzy obozu zorganizowali dla wszystkich uczestników tego wyjazdu również grilla. Nie mogło zabraknąć ulubionej formy terapii, jaką jest muzykoterapia czyli aerobik przy muzyce. Forma taka zawsze spotykała i cieszyła się w Stowarzyszeniu ?SZANSA? popularnością. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był całodniowy wyjazd na baseny termalne ?Chochołów?, gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.


W Beskidzie Śląskim zorganizowano z kolei i to już piąty rok z rzędu, obóz wędrowny dla osób niepełnosprawnych. Brenna i ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny ?MALWA? była bazą wypadowo- żywieniową dla podopiecznych ?Szansy?. Zwiedzili oni Żywiec z Muzeum Browarnictwa, a także wjechali kolejką szynową na Górę Żar. W Szczyrku wjechali koleją krzesełkową na Skrzyczne. Z kolei w Wiśle podziwiali skocznię Adama Małysza. W Ustroniu pieszo weszli na Czantorię. Natomiast w Cieszynie przekroczyli granicę. ?Obóz wędrowny w Beskid Śląski? wsparło Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. oraz Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *