Trwają remonty w ostrowieckich szkołach

W ostrowieckich szkołach trwają wakacyjne remonty.
W tym roku gmina przeznaczyła na nie 350 tysięcy złotych. Dodatkowe ponad milion złotych pochłonie budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP Nr14, które powstanie w ramach projektu ?Nowoczesna szkoła- modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z modernizacją infrastruktury sportowej?, na który ostrowiecki samorząd otrzymał środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
W okresie wakacji w Publicznym Przedszkolu nr 5 rozpocznie się niedługo malowanie elewacji i remont dachu, a w przedszkolu nr 7 zaplanowana jest wymiana podłóg w trzech salach i ich malowanie. Przedszkole nr 11 dostanie nowe ogrodzenie, a w przedszkolu numer 12 wykonany zostanie remont gabinetów terapii autyzmu i terapii sensorycznych. Na terenie placu zabaw przedszkola nr 16 zainstalowana zostanie nowa piaskownica i naprawiona pozostała infrastruktura.
W przedszkolu nr 21 wykonany będzie remont dwóch sal i schodów wejściowych.
Pieniądze na remonty dostały także szkoły podstawowe. W ?trójce? zaplanowano na wakacje remont szatni i malowanie sal lekcyjnych, a w szkole nr 10 przystosowanie pracowni po Warsztacie Terapii Zajęciowej. Wyłoniono też wykonawcę boiska wielofunkcyjnego na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 14. Firma ?DROGBUD? zrealizuje go za kwotę ponad 1 mln zł w ramach projektu ?Nowoczesna szkoła – modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z modernizacją infrastruktury sportowej?.
Zakres zadania obejmuje modernizację istniejącego boiska w następujących parametrach: wykonanie nawierzchni syntetycznej, ogrodzeń panelowych, piłkochwytów oraz oświetlenie boiska w technologii LED. Boisko będzie boiskiem wielofunkcyjnym wyposażonym w linie, bramki, siatki, słupki i kosze, umożliwiającymi grę w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenis ziemny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *