Wakacje w mieście. Baseny z podgrzewaną wodą, wejściówki rodzinne i plac zabaw

Upalna aura, z którą od kilku dni znów mamy do czynienia, spowodowała, że ostrowczanie szukają schłodzenia nad wodą. Ogromną popularnością cieszą się nowo otwarte baseny zewnętrzne na Pływalni Rawszczyzna, które w miniony weekend odwiedziło prawie 5 tysięcy ludzi.

Od początku funkcjonowania ?Rawki Od Nowa?, tj. od 7 do 25 lipca, baseny zewnętrzne przy Pływalni Rawszczyzna odwiedziło 15 253 osób. Rekordowe pod względem frekwencji okazały się: 22 lipca (niedziela) ? 3021 osób, 24 lipca (wtorek) ? 1999 osób oraz 21 lipca (sobota) ? 1946 osób.

Mając na uwadze duże zainteresowanie szybko podjęta została decyzja o uruchomieniu dodatkowych punktów kasowych, w celu ?rozładowania? kolejek. W tej chwili bilety na baseny zewnętrzne sprzedawane są już w trzech kasach ? dwóch usytuowanych przy wejściu na baseny zewnętrzne oraz trzeciej na portalu kasowym basenu krytego.

Co ważne, tak jak kiedyś, sprzedawane są tu bilety całodzienne, a ich cena została skalkulowana na przystępnym poziomie. Bilet normalny kosztuje tylko 10 zł, ulgowy 8 zł, a za dzieci do lat 3 rodzice płacą symboliczną złotówkę. Dostępne są też wejściówki rodzinne, które pozwalają nieco zaoszczędzić. Przykładowo, dwóch opiekunów i troje dzieci zapłacą w sumie 39 zł, a więc o 5zł mniej. Co ciekawe, możliwe jest też wykupienie biletu, który umożliwi jednoczesne korzystanie zarówno z basenów zewnętrznych, jak i krytego basenu olimpijskiego oraz strefy rekreacyjnej pod dachem. Taka wejściówka ? również bez ograniczeń czasowych ? kosztuje 30zł (normalna) i 20zł (ulgowa).

Baseny zewnętrzne na ?Rawszczyznie? czynne są codziennie, w godzinach od 10 do 19. Do dyspozycji gości „Rawki” są trzy baseny – głębszy basen, brodzik, sztuczna rzeka i strefa z łóżkami wodnymi oraz dwoma zjeżdżalniami – płaską i rurową. Woda w brodziku i głównym basenie jest podgrzewana do 24 stopni.

Do dyspozycji najmłodszych jest również plac zabaw, a przed obiektem bezpłatny parking.

Już w pierwszych dniach funkcjonowania nowych obiektów otwarty został też lokal gastronomiczny, a w najbliższym czasie działalność rozpocznie kolejny. W połowie lipca MOSiR podpisał bowiem umowę na dzierżawę lokalu wewnątrz budynku krytej pływalni, z możliwością wystawienia ?ogródka? dostępnego dla klientów basenów zewnętrznych. Dzierżawca jest w trakcie przygotowań do otwarcia działalności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *