Kultura w Centrum

?Kultura w Centrum? to nowy cykl weekendowych wydarzeń artystycznych i rekreacyjnych, jakie przez cały sierpień i na początku września organizuje Miejskie Centrum Kultury.

Oczywiście przestrzenią spotkań w tytułowym Centrum jest Rynek naszego miasta. Każdy sierpniowy weekend to ?Seanse Nocy Letniej? czyli kino plenerowe z ofertą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Najmłodsi obejrzą ?Królewnę Śnieżkę (4 sierpnia o 17.30), ?Ryśka Lwie Serce? (5 sierpnia o 17.30, ?Dzielnego Koguta Mańka(11 sierpnia o 17.30) oraz ?Balerinę?(12 sierpnia o 17.30). Seanse dla dorosłych odbędą się w te same dni (ale o 20.00) i obejmą ?Boską Florence?, ?Światło między oceanami?, ?La La Land? i ?Piłkarski poker?. W przerwach między seansami ze swoimi recitalami wystąpią soliści Studia Wokalnego Pandora z MCK (Wiktoria Wójcik, Piotr Mazur, Urszula Czerwiec, Matylda Szklarska, Ewa Goworowska, Viktoria Pongowska, Martyna Cieśla i Kamila Szemraj).

W sobotę 18 sierpnia i niedzielę 26 sierpnia Rynek będzie scenerią rodzinnych pikników oraz koncertów organizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wystąpią Bogdan Trojanek&Terne Roma (18.08 o 20.00) oraz Abba Show (26.08 o 20.00). Niedziela, 19 sierpnia, to kolejne spotkanie z animacjami grupy Toja. W sobotę, 25 sierpnia, na Rynku odbędzie się potańcówka przy muzyce Kapeli Sołtysa z Wąchocka, a 30 sierpnia rozpoczną się  mające trwać do 1 września plenerowe warsztaty Teatru Teorikon z MCK.

Miejskie Centrum Kultury przygotowuje dla ostrowczan koncertową niespodziankę na zakończenie wakacji.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Kultura w Centrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *