Wakacje w mieście. To już półmetek!

Akcja ?Wakacje 2018 z MOSiRem? osiągnęła półmetek. Lipiec upłynął m.in. pod znakiem kursów pływackich dla dzieci i młodzieży organizowanych na Pływalni Rawszczyzna, czy turnieju piłkarskiego na Orliku. W drugiej części wakacji też nie powinno zabraknąć atrakcji.
Wakacje na Rawszczyźnie
W lipcu Pływalnia Rawszczyzna zaprosiła do korzystania z kursów nauki pływania dla dzieci i młodzieży. W trzech wakacyjnych turnusach swoje umiejętności pływackie podniosło około 200 osób, a koszt dwutygodniowego kursu dla mieszkańców Ostrowca Św. wynosił zaledwie 70 zł.
W okresie wakacji dzieci i młodzież mogą korzystać z basenu w promocyjnej cenie, wynoszącej tylko 4 zł za godzinę. Bilet ten obowiązuje w godzinach 8.00-16.00.
Wakacje na Gutwinie

 

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizowane są zajęcia sportowo ? rekreacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Odbywają się one w cyklach tygodniowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13 i bierze w nich udział ok. kilkanastu osób dziennie. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności – zajęcia biegowe w terenie, na sprzęcie pływającym, na boiskach piaszczystych, turystykę rowerową, czy w parku linowym. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć jest dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy ?woprówce?) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

Wakacje na Orliku

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 na Orliku Ogrody odbywają się zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu poznają różne dyscypliny sportu, a także biorą udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych. Zajęcia cieszą się dużą popularnością. Codziennie bierze w nich udział ok. kilkudziesięciu osób.
Od 10 do 12 sierpnia na Orliku Ogrody rozgrywany będzie Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR. W turnieju mogą wziąć udział zespoły szkolne, reprezentacje osiedli, dzielnic lub luźno ze sobą powiązanych grup znajomych. Turniej rozgrywany będzie w kategorii Open ? bez podziału na kategorie wiekowe i płeć. Drużyna musi zgłosić do rozgrywek co najmniej sześciu zawodników, przy czym skład nie może przekraczać dziesięciu graczy.
Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR ul. Świętokrzyska 11 u instruktora na Orliku Ogrody oraz drogą elektroniczną biuro@mosir.ostrowiec.pl. Termin składania zgłoszeń do turnieju upływa 8 sierpnia 2018r. Tego samego dnia o godz. 14.00 na terenie Orlika odbędzie się spotkanie z kapitanami zgłoszonych ekip.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *