Oblężony MOPS

W dniu 1 sierpnia, czyli pierwszego dnia składania wniosków w formie papierowej na świadczenie ?Dobry start?, pracownice MOPS przyjęły dokumenty aż od 150 osób.

Dla osób, zatrudnionych w dziale świadczeń rodzinnych ostrowieckiego MOPS, zaczęły się pracowite dni. Codziennie przyjmują ponad sto wniosków na świadczenie ?Dobry start? i 500 +. Tak będzie przez kolejne tygodnie. Na razie obsługa przebiega sprawnie.

Zgodnie z oczekiwaniami, w środę w holu ustawiła się kolejka petentów. Mamy składały wnioski na świadczenia związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i na nowy okres pobierania świadczenia wychowawczego. Pracownice ośrodka udzielały niezbędnych wskazówek i wyjaśnień.

-Od 1 lipca przyjmowaliśmy wnioski drogą elektroniczną. W poprzednim miesiącu wpłynęło do nas aż 2.065 wniosków na świadczenie Dobry start? i ponad pół tysiąca na 500+. Świadczenie ?Dobry start? zostało wypłacone wszystkim, którzy poprawnie

wypełnili i złożyli wniosek. Do czwartku, 2 sierpnia br., wypłaciliśmy już 678.900 zł dla 2.263 dzieci ? mówi Magdalena Salwerowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Trzeba podkreślić, że ostrowiecki MOPS jest w czołówce urzędów, które tak sprawnie i szybko realizują świadczenia i które przyjęły tak dużo wniosków drogą elektroniczną. Pierwszego dnia sierpnia ośrodek przyjął 96 wniosków drogą elektroniczną i 156 wniosków w wersji papierowej na świadczenie ?Dobry start? oraz 36 wniosków w formie elektronicznej i 1.119 w wersji papierowej na świadczenie wychowawcze 500+. Pracownice ośrodka zakładają, że świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną zostanie wypłacone w naszym mieście dla 8 tys. dzieci, a na świadczenie wychowawcze 500+ złożonych zostanie 5 tys. wniosków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *