MPK wraca na trasę do Ćmielowa i testuje nowy autobus

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji już we wrześniu wróci z kursami do Ćmielowa, a już dziś na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego wyjechał nowiutki autobus marki IVECO.
Powrót do Ćmielowa
W miesiącu wrześniu tego roku MPK Sp. z o.o. Gminy Ostrowiec Świętokrzyski uruchamia kursy linii nr 2 do Ćmielowa na wszelkie godziny szczytu: 6, 14 i 22. Kursy odbywać się będą we wszystkie dni tygodnia włącznie z sobotami i niedzielami.
– Mamy już uzgodnioną trasę, która będzie przebiegać między największymi osiedlami Ostrowca Świętokrzyskiego, tak, aby mogło z niej skorzystać jak najwięcej osób – mówi Stanisław Choinka, dyrektor ds. technicznych MPK. Kursy będą oznaczone
specjalnymi indeksami. Taka decyzja to wynik naszych rozmów z pracownikami Fabryki Porcelany ?Ćmielów? oraz związkami zawodowymi. Zainteresowani takimi liniami są pracownicy zakładu z gmin Ćmielów, Bodzechów oraz Ostrowiec Świętokrzyski. We wspólnej dyskusji wielokrotnie usłyszeliśmy, że jesteśmy rzetelnym przewoźnikiem, gwarantującym dowóz i odwóz na odpowiednią godzinę, oferując konkurencyjną i stałą cenę za świadczone usługi.
Warto wiedzieć, że trasa linii nr 2 (miejskiej) na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego od ulicy Prusa do Zygmuntówki nie ulegnie zmianie.
– Na tę chwilę złożyliśmy dokumentację potrzebną do wydania pozwoleń do Starostwa Powiatowego i liczymy na pozytywne oraz sprawne jej rozpatrzenie – akcentuje dyrektor Stanisław Choinka. Jeśli wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, informacja o linii i jej przebiegu pojawi się na rozkładach jazdy umieszczonych na przystankach autobusowych oraz na naszej stronie internetowej.
Testów czas
Tymczasem już w minionym tygodniu na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego wyjechał nowiutki autobus I V ECO Crossway Low CITY. To jak na razie tylko test, ale kto wie, czy w przyszłości ten model autobusu nie uzyska pochlebnych opinii pasażerów i trafi do floty ostrowieckiego MPK.
– Gmina Ostrowiec Świętokrzyski ma przed sobą zakupy związane z realizacją projektu ?Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim?, a prezydent miasta Jarosław Górczyński podpisał już stosowne umowy z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem – przyznaje dyrektor Stanisław Choinka. Przypomnijmy, że dzięki realizacji nowego projektu zostanie m.in. zakupionych 10 nowych niskoemisyjnych autobusów, spełniających normę EURO VI, w tym jeden hybrydowy.
Crossway Low Entry w wersji City, który trafił na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego, to zdaniem producenta jeden z najlepszych pojazdów niskowejściowych na rynku transportu publicznego, zaprojektowany przede wszystkim do ruchu miejskiego, umożliwiający łatwy dostęp pasażerom dzięki niskiej wysokości podłogi pomiędzy drzwiami przednimi i środkowymi.
– Zależy nam na opiniach mieszkańców, stąd czekamy na uwagi od tych pasażerów, którzy mieli możliwość podróżowania tym nowym na naszych ulicach autobusem – mówi dyrektor Stanisław Choinka.
My przekazujemy już nasze zdanie, bowiem podróż klimatyzowanym autobusem komunikacji miejskiej w takie upały, jakie mieliśmy w ubiegłym tygodniu, to czysta przyjemność.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *