Aktywni seniorzy wracają do ostrowieckiej hali

Trwające cztery miesiące zajęcia – w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin – w ramach zainicjowanej przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego akcji ?Aktywny Senior 2018? spotkały się z fantastycznym odzewem i ogromnym zainteresowaniem ostrowieckich seniorów.Skończyły się wakacje, a wraz z nimi etap zajęć na powietrzu, podczas których Nordic Walking, samoobrona, pierwsza pomoc, zespołowe gry towarzyskie, gimnastyka przy muzyce spotkały się z aprobatą seniorów, dostarczyły wielu cennych wskazówek oraz wzmocniły umysły i ciała. Pomimo upałów, seniorzy brali udział w zajęciach zawsze z uśmiechem na twarzach i wielkim zaangażowaniem.


Zajęcia na Gutwinie organizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy Straży Miejskiej, Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy, Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO.
Od września MOSiR zaprasza seniorów do Hali Sportowo ? Widowiskowej przy ul. Świętokrzyskiej 11. Zajęcia tradycyjnie będą się odbywać w każdą środę, w godzinach 16-18. We wrześniu tematem zajęć będzie ?Gimnastyka przy muzyce?, czyli wzmacniające i rozciągające ćwiczenia z elementami tanecznymi. W październiku i listopadzie organizowane będą cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia taneczne, a na grudzień zapowiadana jest kolejna forma aktywności fizycznej.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w imieniu prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach wszystkich chętnych seniorów ? tych starszych i tych nieco młodszych. Na zajęcia wrześniowe należy zabrać ze sobą wygodny strój i buty sportowe. Dzięki MPK, autobus linii nr 1 będzie odjeżdżał spod hali o godz. 18.10, a więc tuż po zakończeniu zajęć.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *