Ogródki działkowe z nową infrastrukturą

Nabierają kształtu prace przy realizacji inwestycji, zgłoszonej do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przez 10 ostrowieckich ogrodów działkowych.
W trakcie spotkania przedstawicieli działkowców z Prezydentem Miasta ustalono harmonogram i zakres prac, które zostaną zgłoszone do realizacji. Już wkrótce Wydział Infrastruktury Komunalnej rozpocznie postępowanie procedur przetargowych.
Prezydent Jarosław Górczyński wyraził zadowolenie z zaangażowania działkowców oraz tego, że tak dużą grupę mieszkańców połączył wspólny cel.
-Jak widać, cel uświęca środki. Działkowcy mieli pomysł, a my daliśmy im narzędzie do realizacji potrzebnych im prac. Od wielu lat współpracujemy z przedstawicielami naszych ostrowieckich ogrodów. To ważna grupa mieszkańców. Ich rola w życiu miasta jest cenna. Rodzinne Ogrody Działkowe, tworzące zielone enklawy na mapie miasta, to także ważne miejsca integracji mieszkańców. Przygotowany przez 10 ogrodów projekt jest tego najlepszym potwierdzeniem ? uważa Prezydent Miasta, Jarosław Górczyński.
– Projekt opiewał na kwotę 150 tys. zł, a wiec wszystkie zaplanowane prace muszą zawrzeć się w tej kwocie – wyjaśnia Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mamy już oferty wykonawców, którzy zaproponowali nam kwoty za realizację i teraz zamykamy ostateczną listę działań do realizacji.
Sam projekt Rodzinnych Ogrodów Działkowych obejmuje modernizację oraz remont infrastruktury ogrodowej. ROD ?Hutnik? zyska nową bramę wjazdową, ogrodzenie zewnętrzne, pokryty zostanie dach i wykonany zostanie remont łazienek publicznych, parking otrzyma nową nawierzchnię z kruszywa. ROD ?Relaks? będzie miał nowy podjazd z kostki bitumicznej, chodnik oraz zasuwę w rurociągu. ROD ?Nad Strumieniem?, ?Malwa?, ?Winnica?, ?Żeromskiego? otrzymają nowe ogrodzenie, zaś ?Pod topolami? bramę wjazdową z furtką. ROD ?Kaktus? utwardzi parking oraz ukończy dom działkowca. W ROD ?Las Rzeczki? wykonana zostanie altana i drewniana wiata, zaś ?Czeremcha? nowe okna i wymianę parapetów w świetlicy ogrodu.
Przypomnijmy, że po przeanalizowaniu wyników tegorocznego głosowania Prezydent Miasta podjął decyzję o udzieleniu Radzie Miasta rekomendacji dla projektu zgłoszonego przez ostrowieckich działkowców, których projekt znalazł się na drugim miejscu na liście przegrywając jedynie 46 głosami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *