Stażyści poszukiwani

Od 3 września pracodawcy mogą składać wnioski stażowe w Powiatowym Urzędzie Pracy.
Z tej formy zatrudnienia skorzystają tylko osoby do 30 roku życia.
-Postanowiliśmy ogłosić dodatkowy termin składania wniosków stażowych, ponieważ dysponujemy jeszcze pieniędzmi z Programu Wiedza, Edukacja, Rozwój, przeznaczonego na aktywizację osób młodych. Latem nie wszystkie wnioski zostały zrealizowane, ponieważ nie znaleźli się kandydaci na staż w określonych zawodach i specjalnościach. Pracodawcy prosili, aby oglosić nabór po wakacjach i urlopach. Wnioski będzie można składać od poniedziałku do piątku ? informuje Joanna Suska, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W czasie naboru w sierpniu br. pracodawcy z powiatu ostrowieckiego złożyli 131 wniosków stażowych na 171 miejsc. Najwięcej wniosków pochodziło z sektora usług. Najbardziej poszukiwanymi pracownikami są fryzjerki, kosmetyczki, mechanicy samochodowi, magazynierzy itp. Sporo było też wniosków z jednostek handlowych.
Z kolei przedstawiciele firm produkcyjnych poszukują pracowników, zamieszczając oferty zatrudnienia na specjalistycznych portalach i giełdach pracy. Głównie zakłady z terenu Starego Zakładu i Kunowa poszukują pracowników z pewnym już doświadczeniem zawodowym i uprawnieniami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *