Rynek tętnił życiem (zdjęcia)

Przez dwa dni ostrowiecki Rynek tętnił życiem. W piątek za sprawą imprezy profilaktycznej „Stop dopalaczom!”, zaś w sobotę odbył się tu „Piknik ekologiczny”.

 Głośne „Stop!”

Strzałem w dziesiątkę okazało się zaangażowanie do dorocznego przedsięwzięcia pod hasłem „Stop dopalaczom!” młodzieży z nieformalnej grupy „Ostrowiecki Rap”. Na Rynek przybyły tłumy młodych ludzi, aby posłuchać nie tylko swego ulubieńca -rapera Guziora, ale lokalnych wykonawców z tego nurtu. Na scenie zaprezentowali się: Baby V, Wicek, SwimeR, Viper, Keshu, WZÓR x Rapowy Kamil, Krzysiu. Ciekawie wypadła też część, w której głównym aktorem był raper Poison, kiedy to wyartykułowano po raz kolejny zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych.

Razem z Miejskim Centrum Kultury i Urzędem Miasta po raz czwarty w akcję „Stop Dopalaczom” zaangażowały się: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 Segregujmy odpady

W sobotę w centrum miasta odbył się piknik promujący selektywną zbiórkę odpadów i recykling. Za przyniesioną makulaturę można było otrzymać sadzonkę rodziny ozdobnej lub krzew. Odbyła się m.in. „Zielona loteria”, warsztaty twórczego recyklingu, prezentacje artystyczne i sportowe. Płytą Rynku zawładnęli szczudlarze zaś sceną „Recycling Band” znany telewizyjnego show „Mam Talent” oraz grupa „Na Maxa”.

– Z selektywną zbiórką odpadów jest coraz lepiej, ale nie możemy poprzestawać na tym co jest obecnie- mówi Hubert Januszewski, dyrektor oddziału Remondis w Ostrowcu Świętokrzyskim. W każdym roku musimy osiągać coraz wyższe poziomy odzysku. Zatrzymaliśmy się na poziomie z roku 2017, a żeby wejść w 2020 rok musimy selekcjonować 100% niż teraz. Żeby tego dokonać musimy postawić na presegregatorów, którzy już funkcjonują w Zakładzie Usług Miejskich i Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zdaniem obecnej na pikniku przewodniczącej Rady Miasta, Irenie Rendudy- Dudek segregacja odpadów do jedno z największych wyzwań stojących przed lokalną społecznością.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *