„Pożegnanie Lata w Powiecie Ostrowieckim”. Arka Noego, Skaner, RanDevu…

Tegoroczne ?Pożegnanie Lata w Powiecie Ostrowieckim? odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 września, na terenie boiska Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli popularnego ?Ekonomika?.
W programie imprezy znalazły się liczne atrakcje dla dzieci, gry, zabawy, pokazy tańca i koncerty. Wydarzeniem wieczoru będą koncerty Arki Noego i zespołu Skaner.

Arka Noego, to zespół, który powstał w 1999 r., gdy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na zamówienie TVP 1 powstał teledysk do piosenki ?Tato?. Utwór stał się wielkim przebojem, a twórcy programu ?Ziarno? zasugerowali nagranie kolejnych. Nastąpiło olbrzymie zainteresowanie piosenkami i teledyskami, które były emitowane co tydzień w programie. Piosenki z pierwszej płyty ?A Gu Gu?, tak jak i z następnych, mówią w niezwykle prosty i przyjazny sposób o rzeczach najważniejszych dla człowieka, rodziny, dla ?małych i dużych?.
Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich ? gitarzysta i kompozytor, który występował m.in. w takich grupach, jak Acid Drinkers i Turbo. W zespole gra 8 muzyków oraz od 12 do 15 dzieci. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie. Nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób. Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Odbył kilka zagranicznych tournee, wystąpił m.in. w Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Popularność piosenek Arki Noego spowodowała zainteresowanie tą muzyką za granicą Polski, powstały więc obcojęzyczne wersje utworów. Arka Noego otrzymała wiele znaczących nagród, w tym Nagrodę Fryderyk przyznawaną przez polskie środowisko muzyczne i Nagrodę Top Trendy.


Z kolei discopolowy zespół Skaner pojawił się na scenie muzycznej w 1993 r. W połowie lat 90. jego piosenki śpiewała już cała Polska, a z łóżek polowych rozstawionych chodnikach sprzedawano setki tysięcy kaset. Wkrótce na fali tej popularności pojawiły się audycje radiowe i programy telewizyjne. Skaner można było oglądać w programie ?Disco Polo Live?. Zespół okupował pierwsze miejsca list przebojów. Formacja ma na koncie kilkanaście niezapomnianych przebojów, m.in. ?Moja wolność?, ?American Boy?, ?Lato w Kołobrzegu?, ?Wracaj do mego świata?. Nad piosenkami zespół pracuje we własnym studio nagrań, a na estradzie o dynamiczną oprawę koncertów dba grupa taneczna. Skaner otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Najważniejsze
z nich to Złote i Platynowe Płyty. Zespół koncertował w Niemczech, USA, Szwecji, Hiszpanii, Irlandii, Belgii.


Zespół ostrowiecki RanDevu także dołącza do grona wykonawców, których będziemy mogli zobaczyć na żywo już w najbliższą niedzielę podczas festynu ?Pożegnanie Lata w Powiecie Ostrowieckim? z takimi gwiazdami jak: ?Arka Noego? i ?Skaner?.
Przed tygodniem mieszkańcy Szwarszowic podczas Dożynek Gminnych świetnie bawili się przy muzyce zespołu RanDevu. Renata i Darek zaserwowali zarówno własne utwory, jak i wiele hitów muzyki tanecznej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *